banner30

banner29

Polis katili PKK'lı terörist kendini astı

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın salıverilmesini isteyen polis katili terörist Zülküf Gezen cezaevinde kendini astı.

Gündem 19.03.2019, 11:24 19.03.2019, 11:58
Polis katili PKK'lı terörist kendini astı

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan polis katili terörist Zülküf Gezen'in(30) Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla ya da ailesiyle görüştürülmemesini protesto etme amacıyla dün kendini asarak yaşamına son verdiği açıklandı. 

Konuyla ilgili Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi'nden şu açıklama yapıldı:

"16 Mart 2019 günü saat 23.57 sıralarında Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda PKK silahlı terör örgütü hükümlüsü olarak barındırılan Zülküf Gezen'in kendisini koğuş banyosunda çamaşır ipi ile asmak suretiyle intihar ettiğinin tespit edilerek, bilgi verilmesi üzerine derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.

İcra edilen soruşturma kapsamında, banyodan gelen sesler üzerine müteveffa ile aynı koğuşta bulunan diğer iki hükümlünün, şahsı ipten aldıktan sonra kurum idaresini haberdar ettiği, kurumda hazır bulunan 112 Acil ekibinin şahsa derhal müdahale ettiği ancak şahsın tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Müteakiben adı geçenin cenazesi hastaneye kaldırılmış ve cumhuriyet savcısı nezaretinde otopsi işlemi icra edilmiş, olaya tanık olan iki hükümlünün de ifadeleri alınmıştır. Olayla ilgili olarak soruşturma titizlikle yürütülmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?