banner29

Polise ve doktora 'Benim vergimle maaş alıyorsunuz' diyenler artık iki kere düşünün

CHP'li yandaş gazeteci Can Ataklı'nın geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Benim param kardeşim. Eşşek gibi çalışıyorum vergimi ödüyorum. Sormayayım mı?" şeklindeki çıkışı sonrası daha önce Adana ve İzmir'de yaşanan ve Can Ataklı'ya cevap niteliği taşıyan olaylar akıllara geldi.

Gündem 26.02.2020, 13:46 26.02.2020, 15:39

İronik biçimde bazı medya organlarının AK Parti yandaşlığı yaptığını her fırsatta dile getirip, CHP'nin yayın kuruluşu olmaktan öteye geçemeyen Tele1'de sunuculuk yapan CHP yandaşı Can Ataklı geçtiğimiz günlerde canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak haddini aşan ifadeler kullanmıştı.

ÇİRKİN BİR ÜSLUP KULLANDI

İran'daki depremin ardından Van'da meydana gelen hasarla ilgili konuşan Ataklı, "Harcadın da ne oldu? Benim param ya. Benim param kardeşim, benim param. Eşek gibi çalışıyorum, vergimi ödüyorum. Sen ne yaptın lan. 17 yıldır oradasın yine su basıyor, depremde yıkılıyor. Bir beceremediniz be" demişti. Ataklı'nın açıklamalarının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma başlattı.

AKILLARA O OLAYLAR GELDİ

Son günlerde artarak devam eden "Benim vergimle maaş alıyorsun" şeklindeki söylemler; İzmir'de yaşanan ve bu tip söylemlerin ne gibi sonuçlar doğurabileceğine yönelik cevap mahiyeti taşıyan bir olayı akıllara getirdi.

SARFEDİLEN BU SÖZLERİN CEZAİ YAPTIRIMI VAR

2018 yılında yaşanan olayada; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir hasta yakını ve doktor arasında yaşanan tartışmada hasta yakınının "Benim param ile maaş alıyorsun" sözleri hakaret ve tehdit sayılmış ve Şüpheli Y.K.'ya önce hapis ardından da 6 bin 80 lira adli para cezası verilmişti. Sanığın verilen karara itirazını bir üst mahkeme de reddetmişti. Mağdur doktor Kaan Ataman'ın avukatı yaptığı açıklamada " Artık kamu görevlilerine bu söylemlerde bulunanlar ceza alacak" demişti.

"BENİM MAAŞIMDAN SENİN ÖDEDİĞİN BU AL VE..."

Can Ataklı'nın hadsiz çıkışından sonra akıllara gelen bir diğer olay ise Adana'da eylemciler ile dönemin Adana Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin arasında geçen ders niteliğindeki diyalog oldu.

2013 yılında Taksim'deki Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla toplanan eylemci bir gruba Adana Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin müdahalede bulunmuş ve eylemcilerin "Sizin maaşınızı biz veriyoruz" şeklindeki söylemlerine maruz kalmıştı. Bunun üzerine tepkisiz kalamayan Bilgin de cüzdanından çıkardığı 50 lirayı bağıran göstericilere uzatarak, "Benim maaşımdan senin ödediğin bu, al ve dağıl" demişti.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?