banner30

banner29

Portakal utanmamaya devam ediyor; Yalan üstüne yalan!

Has, öz Amerikan sermayeli FOX TV'nin haber sunucusu Fatih Portakal, son yalanıyla yine gündeme geldi. SGK'ya attığı "Emekli maaşlarında yüzde 5 sağlık kesintisi yapılacak" iftirası sonrası bu yalanın SGK tarafından ifşa edilmesine rağmen Fatih Portakal canlı yayında bu yalanı yalınkılıç cundiler gibi savunmaya devam etti.

Gündem 25.02.2020, 23:27
Portakal utanmamaya devam ediyor; Yalan üstüne yalan!

Yalan haberleriyle bilinen Amerikan sermayeli FOX TV'nin manipülasyon ve yalan üreticisi haber sunucusu Fatih Portakal, yine işini yaptı.

FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu ana haberde "Emekli maaşlarında yüzde 5 sağlık kesintisi yapılacak" iddiaları ortaya atılmıştı.

SGK, YALANI İFŞA ETMİŞTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu ise iddiaları, "SGK'da çok konuşulacak çalışma haberi tamamen asılsızdır" diyerek kesin dille yalanladı.

"Vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır"

SGK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Yalanı savundular

SGK'nın yalanlamasının ardından özür dilemesi beklenen FOX TV ve Fatih Portakal bir skandala daha imza attı ve bu yalanı 'şeddeliyerek' savunmaya devam etti.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Portakal Mandalin Erdoğana Düşmenlığin Nifretin Kinin Hardan Sizki Siyasetde Deyilsiniz Çebhenin Sağ Kolusan Otur Oturduğun Yerde Kalkma Türk Halkın Liderin Küçede Yürüyen Çoçuğa Benzediler İstedikleri Vakt Çamur Atılar Türk Lideri 83 Millyon İnsanı Temsil Edir
Q 1 yıl önce
Cami ateşe verildi, kulları ölüyor Allah me zaman koruyacak
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?