banner29

Prof. Ali Seyyar yazdı! "FETÖ ile mücadelede yapılan hataları gören üç isim: Şevki Yılmaz..."

Habervakti.com yazarı Prof. Dr. Ali Seyyar, kaleme aldığı yazısında FETÖ'ye yönelik yürütülen temizlik çalışmalarında yapılan hata ve haksızlıkların dile getirilmesi gerektiğini anlattı.

Gündem 06.03.2020, 14:37 06.03.2020, 16:09
Prof. Ali Seyyar yazdı! "FETÖ ile mücadelede yapılan hataları gören üç isim: Şevki Yılmaz..."

Habervakti.com'daki köşesine yazan Prof. Dr. Ali Seyyar, FETÖ'ye yönelik yürütülen yargı ve tasfiye mücadelelerinde yapılan hata ve haksızlıkların dile getirilmesi gerektiğini anlatırken bu konuda cesur olduklarını söyleyerek 3 isim aktardı. Şevki Yılmaz, Ali Rıza Demircan ve Hayrettin Karaman'ı örnek veren Seyyar, bu isimlerin yapılan haksızlıklara sessiz kalmadığını, açıklamalarından yaptığı alıntılarla, yazdı.

İşte Prof. Dr. Ali Seyyar'ın "FETÖ ile mücadelede yapılan hataları gören üç şahsiyet: Şevki Yılmaz, Ali Rıza Demircan ve Hayrettin Karaman (10)" başlığıyla yayınladığı yazısı:

FETÖ bağlamında özellikle askeri darbe ile ilişkisi olanlara yönelik tedbir ve cezalandırmalar şüphesiz gereklidir ve şarttır. Bu bağlamda darbecilere karşı yiğitçe direnen 251 şehidimiz asla unutulmamalıdır. Ancak OHAL döneminde yaklaşık olarak 2 yıl devam etmiş olan KHK uygulamalarıyla sadece darbe ile ilişkisi olanlar değil “Hizmet Hareketi” olarak bilinen cemaat ile iltisaklı/irtibatlı olduğu düşünülen/tahmin edilen ve hatta bu yapının dışında olan masum insanlar da darbecilerle veya darbe savunucularla aynı kefeye konulmuştur. Bu süreçte hükümete yakınlığı ile bilinen fakat FETÖ ile mücadelede birçok haksız uygulamayı görüp de susmayan yiğit bilim ve fikir insanlarımız da kendilerine düşen vazifelerini hiç çekinmeden yerine getirme cesaretini gösterebilmiştir. Örnek teşkil etmesi bakımından burada üç şahsiyet takdim edilecektir:

Şevki Yılmaz: KHK Mağdurlarının Varlığını Açıkça Haykıran Cesur Yürek

Şevki Yılmaz Hocamı Almanya’dan lise yıllarından beri tanırım. Aynı davanın insanlarıyız. Bilmeyenler için tekrarlıyorum: Bendeniz de bir KHK mağduruyum. Beraat ettiğimiz halde halen görevine iade edilmeyen işsiz bir akademisyenim. Şevki Yılmaz Hocamızın Sakarya Üniversitesinden iftiralara uğrayarak, sorgusuz sualsiz olarak ihraç edilmemi, bir vesile ile derin üzüntü ve kaygı içinde öğrenmiş oldu. Öğrenir öğrenmez Şevki Hocamdan cep telefonuma belirli kesimlere gönderdiği şöyle bir mesaj geldi:

“Kardeşim Sakarya Üniversitesi…öğretim üyesi. Kökten Millî Görüşçü: Prof. Dr. Ali Seyyar. Kardeşimize FETÖ kumpası kuruldu. Daha evvel FETÖ’cular iftira attı. Şimdi de FETÖ’cu damgasıyla ihraç edildi. Vallahi Yanlış! Billahi Yanlış! Bu zulme bilerek âlet olanlar da Allah katında sorumludur! Acilen haksızlığı düzelteceğinize ve iktidarı yanıltanlardan hesap sorulacağına eminim. Selam ve duayla. Şevki Yılmaz. (11.11.2016 23:50).”

Şevki Hocamız sadece benim şahsî mağduriyetimin giderilmesi için gayret göstermedi aynı zamanda her fırsatta FETÖ ile mücadelede yapılan hataları en samimî duygularla dile getirmiştir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?