banner29

Prof. Dr. Melih Bulu'dan 'istifa' açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerinin odağındaki isim Prof. Dr. Melih Bulu, sessizliğini bozdu. Muhalefetten gelen 'görevi bırak' çağrılarıyla ilgili konuşan Bulu, "Asla istifayı düşünmüyorum." dedi.

Gündem 03.02.2021, 14:26
Prof. Dr. Melih Bulu'dan 'istifa' açıklaması

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolar devam ediyor. Protestoların odağındaki isim Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu ise sessizliğini bozdu.

REKTÖR MELİH BULU'DAN 'İSTİFA' ÇAĞRILARINA CEVAP

Habertürk'ten gazeteci Nagehan Alçı'ya konuşan Prof. Dr. Bulu, muhalefetten art arda gelen istifa çağrılarına yanıt verdi.

Bulu, yaptığı açıklamada "Asla istifayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Alçı, yazısının devamında; Bulu'nun devam eden protestoların da 6 ay içinde sona ereceğini öngördüğünü aktardı.

GAZETECİLERE 'İSTİFA' AÇIKLAMASI

DHA'da yer alan habere göre Teknofest tanıtım toplantısına katılan Rektör Balu burada da bir açıklama yaptı. Balu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Şimdiye kadar birçok noktada birçok tecrübe kazandım. Ben bu tecrübelerimi Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör olarak aktarma hayaliyle yaşadım çok uzun süredir. Şu anda bu noktaya geldiğim için bu hayalim gerçekleştiği için çok memnunum. Boğaziçi'nin paydaşlarıyla birlikte, mezunlarıyla, öğrencileriyle, hocalarıyla hatta etraftaki esnaflarıyla birlikte biz Boğaziçi Üniversitesi'ni çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Boğaziçi evet bugün de çok iyi bir yerdedir. Ama gerçekten dünyanın ilk 100 üniversitesi arasına sokma hedefim var. Ve bunu yapabileceğime inanıyorum, 4 sene içerisinde. O yüzden de asla istifayı düşünmüyorum ve Boğaziçi'ni de ilk 100'e sokmak için elimden geleni yapacağım.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?