banner29

Prof. Dr. Saygılı çok sert yazdı! Rüzgar ekildi! Fırtına biçilecek!

Yeniakit.com Yazarı Sefa Saygılı haftalık yazısında İstanbul Sözleşmesi'ne sert bir şekilde yüklendi. "İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması şarttır!" başlığını atan yazar, "Rüzgâr ekildi, fırtına biçilecek" dedi. İşte Sefa Saygılı'nın o yazısı... "Yeni devrim yasalarıyla amaçlarına ulaştılar!" Rüzgar ekildi! Fırtına biçilecek! Prof Dr Saygılı çok sert yazdı!

Gündem 06.02.2021, 17:14
Prof. Dr. Saygılı çok sert yazdı! Rüzgar ekildi! Fırtına biçilecek!

Yeniakit.com Yazarı Sefa Saygılı, kaleme aldığı son makalesinde İstanbul Sözleşmesi'ne sert bir şekilde yüklendi. 

Feminislerin ve LGBT'lileri son 20 yılda hedeflerine ulaştığını söyleyen Saygılı, "Yeni devrim yasaları olan; Medeni Kanun, Ceza Kanunu, pozitif ayrımcılık, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesi, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi feminist ideolojinin eserleridir." ifadelerini kullandı.

İşte Sefa saygılının o çarpıcı ve sert yazısı:

Rüzgâr ekildi, fırtına biçilecek. Feministler ve LGBTİ bireyleri hedeflerine son 20 yılda ulaşmışlardır. Yeni devrim yasaları olan; Medeni Kanun, Ceza Kanunu, pozitif ayrımcılık, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesi, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi feminist ideolojinin eserleridir. Kadına şiddet bahanesiyle savunulan İstanbul Sözleşmesi “kültür, töre, din, gelenek ve namus” değerlerinin kökünün kazınması için hazırlanmış olup zehirli meyvelerini vermeye başlamıştır. Eşcinsel dernekler artık üniversitelerde örgütlü eylemler yaparak bayraklarını dalgalandırmaktadırlar. 

İçimizdeki feministler ve LGBTİ sevicileri halen İstanbul Sözleşmesi’ni ve uzantı yasası 6284 sayılı yasayı anlamıyor veya anlamak istemiyor. Halen “Kadın hakları” veya “Kadına şiddeti önleyen sözleşme/yasa” olduğunu zannediyorlar. Feminist önderlerin söylemleri, Mor Çatı Derneği’nin sosyal medya hesapları, LGBTİQ+ dernekleri ile KAOS GL internet sitesi ve kullandıkları slogan ve taşıdıkları dövizler/bayraklar dahi siyasi iradeyi ve bazı çevreleri uyandırmıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasına karşı başlatılan eylemlerin İslam dininin kalbi ‘KÂBE’ye ve dinimizin esaslarına karşı saldırıya dönüşmesi, üniversitenin burçlarına LGBTİ bayraklarının asılması, bu odakların hedeflerine ulaştıklarını göstermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca vurguladığı; 

•“EĞİTİMDE, KÜLTÜRDE İSTEDİĞİMİZ DÜZEYE GELEMEDİK, KÜLTÜREL İKTİDARI KURAMADIK.” 

• “AİLEYİ KORUYALIM, EN AZ 3 ÇOCUK HEDEFLEYELİM.”

• “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NAS DEĞİLDİR” haklı uyarılarına rağmen vakıf ve derneklerimizden bir kısmının feminist taklitçiliği yaptığına şahit oluyoruz. Dindarların emekleri ile kurulan vakıf ve derneklerin bir kısmı ise maalesef kifayetsiz muhterislerin, kapitalist müteahhitlerin cirit attığı yerlere dönüşmüştür. Burs verilen öğrenciler dışında gençlere buralarda rastlanmamaktadır. Hâlbuki Sayın Cumhurbaşkanımızın dindar nesil hedefini ancak gönüllü ve samimi insanlar gerçekleştirebilir.

Dünya düzeni neyin, nerede ve kimin/kimlerin eliyle yapılacağını iyi hesap ediyor. İstanbul Sözleşmesi’nde mukaddes şehrimiz İstanbul’un seçilmesi tesadüf değildir. Yüce Peygamberimizin (sav) fetih müjdesi ile şereflenmiş belde olan İstanbul’da imzalanması ve adının İSTANBUL SÖZLEŞMESİ konulması fethin intikamı olarak değerlendirilmelidir.

İstanbul’un fethinin intikamı olduğunu söylediğimiz “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ”  feminist ve eşcinsellerin bayrağı olduğu üniversite eylemlerinde ortaya çıkmıştır. Derin strateji dehası! Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, gurur ve iftiharla imzaladığı, halen savunduğu İstanbul Sözleşmesi’nin sonuçlarından memnun mudur? İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı 6284 sayılı yasayı ve cinsel özgürlüğü teminat altına alan, ailenin yatak odasına kadar giren, fuhuş yapmayı suç saymayan ceza yasasını hazırlayan İmam-Hatip kökenli akademisyen İzzet Özgenç, eserinden, sonuçlarından iftihar etmekte midir?

Eğitimde cinsel eğilim hakları projeleri, delilsiz/belgesiz aileyi dağıtan, kocayı/babayı evden uzaklaştıran kararlar, boşanmaların artması, evliliklerin azalması, nüfus artışının durması ve en önemlisi şiddetin artarak devam etmesi yeni devrim yasalarının ve feminist politikaların sonuçlarıdır. Büyük projeyi göremeyenler halen panik butonu veya elektronik kelepçeyle şiddeti önleyeceklerini hayal ediyorlar. Kolluk gücüyle, cezalandırmalarla şiddet önlenemez, aile korunamaz. Bu yanlışlardan medeniyetimize, inancımıza, kültürümüze ve hukukun temel ilkelerine dönülmediği takdirde aileyi ve gençliği kaybederiz. 

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylardan görüldüğü üzere, (CHP ve HDP’nin iştahla sarılarak koşulsuz desteklediği) İstanbul Sözleşmesi; ahlâkı, dinin esaslarını, aileyi ve toplumu tahrip etmektedir. Siyasi irade, vaatlerini yerine getirerek İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini ve uzantısı olan 6284 sayılı yasanın yürürlükten kaldırılmasını beklemekteyiz. 

Bu konuyu sık gündeme getiriyor ve tekrarlıyoruz. Çünkü milletimiz için çok önemli bir husustur ve asıl beka sorunumuz budur!

Yeniakit.com

Yorumlar (2)
Orhan böluk başı 5 ay önce
Azına saglık
Gülsüm 5 ay önce
Vakıf ve dernekler de çalışanların samimiyetini neyle ölcüyorsunuz?!
Biz de gönderin sizin samimiyetinizi ölçelim mümkünse...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?