banner29

Provokatörler, 'Allah'u Ekber' nidalarını da hazmedemediler!

İzmir'de meydana gelen yıkıcı depremin ardından enkaz altından 91 saat sonra sağ olarak kurtarılan Ayda'nın kurtarılmasının ardından, gönüllü ekip büyük bir sevince kapılarak 'Allah'u Ekber' nidalarıyla gözyaşlarına boğuldular. Ancak her zaman olduğu gibi, sosyal medya tetikçileri iş başındaydı. 'Allah'u Ekber' nidalarını kendilerine yediremeyen bir kısım provokatör, sosyal medyadan çirkin saldırılarda bulundu.

Gündem 03.11.2020, 14:14
Provokatörler, 'Allah'u Ekber' nidalarını da hazmedemediler!

İzmir'de meydana gelen yıkıcı depremin ardından enkaz altından 91 saat sonra sağ olarak kurtarılan Ayda bebeğin kurtarılma anında sevinç gözyaşlarına boğulan ve 'Allahu Ekber' nidalarıyla mutluluklarını haykıran kurtarma ekiplerine yönelik çok çirkin bir saldırı gerçekleştirildi.

İzmir'de Rıza Bey apartmanı enkazında 91 saat boyunca hayat mücadelesi veren ve bu sabah itibariyle kurtarılan 4 yaşındaki Ayda Gezgin tüm Türkiye'yi mutluluk gözyaşlarına boğdu. 

Deprem bölgesinde günlerdir canla başla mücadele ederek bir canı kurtarabilmek adına uykusuz şekilde çalışan kurtarma ekipleri minik Ayda'nın kurtarılma anlarında gözyaşlarına hakim olamadı. O anlarda tüm Türkiye'de olduğu gibi kurtarma ekipleri de sevinç çığlıklarıyla ve 'Allahu Ekber' nidalarıyla mutluluklarını yaşadı. 

'ALLAH'U EKBER' RAHATSIZ ETTİ

Kahramanca mücadele ederek insanları yeniden hayata döndüren ekiplerin bu sevinci ise kimilerini rahatsız etti. Sözde gazeteci Zafer Arapkirli, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak " 3 yaşındaki bebeği kurtarmışsınız, 91 saat sonra. Kulağının dibinde 15-20 tane adam avazı çıktığı kadar "Allahüekber" (İHH görevlileri) diye bağırıyor, çığlıklar, bağırışlar naralar, alkışlar, haykırışlar... Sedyeyi sen tutacaksın ben tutacağım kavgaları." sözleriyle skandala imza attı. Arapkirli, böylesine acı günlerde yaşanan sevinci ve 'Allah'u Ekber' sözlerini hedef aldı.

İYİ Partili Muhammet Güllük isimli bir kişi ise, "Çıkarılan Ayda Bebeğin başında savaşa gidermiş gibi tekbir getiren bu tipler kim? Bu neyin kafası?" sözleriyle rahatsızlığını gün yüzüne vurdu.

Bu tip olaylardan sonra ortaya çıkmasına alışkın olduğumuz sosyal medya tetikçileri, her zaman olduğu gibi emellerine ulaşamadı, ulaşamayacakta...

İşte bazı çirkin ve saldırgan paylaşımlar:

"TÜRKİYE ALLAH'U EKBER SESLERİYLE KURTARILAN BİR VATANDIR"

Gazeteci Fatih Tezcan ise 'Allah'u Ekber' sözlerinden rahatsız olanlara şu sözlerle tepki gösterdi:

"Birileri ALLAHU EKBER seslerinden çok rahatsız olmuşlar! Oysa Türkiye ALLAHU EKBER sesleriyle savaşılarak can verilerek kurtarılan bir Vatandır! Oysa burası günde 5 vakit ALLAHU EKBER sesleriyle yaşanılan bir Ülkedir! Çatlasanız Patlasanız da Bu Değişmeyecektir!"

Haber7

Yorumlar (2)
togan 8 ay önce
ALLAH U EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER . Allahu ekber” ifadesi yüce Allah’ın her şeyden üstün, ulu ve azametli olduğunu bildirir
Erkan 8 ay önce
Allahu Ekber ifadesi bu vatanın her karış toprağına düşen kan damlasına vurulmuş ilahi bir mühürdür. Her doğanın ilk işiteceği ve her ölenin son sözcüğüdür. bir kimliktir Allahu ekber.
ALLAHU EKBER
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?