banner29

Putin'den inanılmaz koronavirüs tedbiri! 800 tane aslanı...

Bir twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımda Rusya’da insanların karantinada kalmasını sağlamak için sokağa 800 aslan bıraktığı iddia edildi.

Gündem 24.03.2020, 13:22 24.03.2020, 13:27
Putin'den inanılmaz koronavirüs tedbiri! 800 tane aslanı...

Pakistanlı Twitter kullanıcısı Nasir Chinioti’nin paylaştığı iki fotoğrafla, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yurttaşların koronavirüs nedeniyle karantinada kalmasını sağlamak için 800 aslan ve kaplanı sokaklara saldığını iddia etti. Chinioti, Rusya’da yurttaşların hareketlerini sınırlandırmak için böyle bir önlemin alındığını öne sürdü. 

Alt News'un haberine göre, Twitter kullanıcısı, Rusya’da Putin’in aldığı “sıkı tedbirleri” takdir ederek, bu hamlenin “insanları evde kalmaya iteceğini” öne sürdü. 

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüs salgını dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, sokaklarda dolaşan aslan fotoğrafı aynı iddiayla bir başka Twitter kullanıcısı tarafından daha paylaşıldı. Hamra TV isimli Facebook sayfası fotoğrafı paylaşarak, “Devlet Başkanı Putin, insanları evde kalmaya zorlamak için ülke genelinde 800 aslan ve kaplanı sokağa saldı” ifadelelerin kullandı. 

Facebook’taki gönderi yaklaşık bin 200 kez paylaşılırken, Twitter’daki gönderi 34 binden fazla kez retweet’lendi. 

Amshold Group şirketinin CEO’su Lord Sugar da, “Şaka yapıyor olmalısınız” diyerek fotoğrafı paylaştı. Sugar’ın paylaştığı haber kanalından alınmış olduğu varsayılan ekran görüntüsünde, “Rusya, salgın sırasında insanların evlerinde kalmasını sağlamak için 500’den fazla aslanı sokağa bıraktı” ifadeleri yer alıyor. 

Görsel şu ana kadar 5 bin 500’den fazla kez retweet’lendi. Pek çok farklı Twitter ve Facebook kullanıcısı da aynı iddiayla görseli paylaştı. 

Fakat Alt News’un haberinde görselin Nisan 2016’ya ait olduğu belirtildi. Fotoğrafın Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde çekildiği ve koronavirüs salgınıyla ilgisi olmadığı aktarıldı.

CICA isimli Facebook sayfasında 13 Nisan 2016’da yapılan paylaşımda, “Bu neredeyse eski bir haber ama bunu henüz görmediyseniz işte dün gece Johannesburg’un Braamies bölgesinde dolaşan aslan” ifadeleri yer alıyor.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Belanı Versin Zaten Sizin Gibiler Aslandı İnsanları Parçalayırsınız Şunlara Ne Gerek Vardı Aslanda Sizin Yeni Virüsunuz İnsanları Zeherleyiçi Kokunuzla Öldürün Sonrada Yırtıçı Aslanla Parçalayın Rus Lideri Putin Çok Hiyleger Aslanda Kaplanda Görse Parçalamaz Çünkü Etinde Virüs Var Aslana Bulaşar Aslanlar PEYĞENBERİMİZİN KORYUÇUSU OLUP İNSANLARA ZARER VERSEDE PUTİNİN EMRİN YERİNE YETİDİYİ ÜÇÜN YAPAÇAĞ GÖR NE GÜNE KALDIĞ HEYVANLARLADA
SAVAŞAÇAĞIZ DÜNYA SAVAŞIR İNSANLARLA ALLAH ŞUNLARI GÖRÜR VE BİZE DERS VERİR ALLAH YOLUNDAN ÇIKDINIZ DÜŞMENLER SİZİ BİTİRİR ARTIĞ YAPAÇAĞINIZ BİR ŞEY VAR ALLAH YOLUNA KAYIDIN İNSANLAR ELE YETİŞİP Kİ ALLAH YOLUNA KAYITMALARI MÜMKÜN DEYİL KİMSE ALLAH YOLUNA KAYITSADA ÇEBHE HDP ALLAH YOLUNA KAYITMAZ ÇEBHE HDP KÜÇELERE İLAN YOLAYAÇAĞ RUSLAR AMERKANLAR ÇEBHE İLE BİR ADIMLAYIR
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?