Putin'den skandal açıklama! 'Erdoğan'la görüştükten sonra...'

İdlib'deki alçak saldırının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi'ni topladı. Toplantıda Türkiye'yi suçlayan açıklamalarda bulunan Putin, "Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı" dedi.

Putin'den skandal açıklama! 'Erdoğan'la görüştükten sonra...'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Güvenlik Konseyi'yle bir araya geldiği toplantıda, "Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı. Rusya gözlem noktasındaki askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptı" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi yasa boğan İdlib'deki saldırının yankıları devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den skandal bir açıklama geldi. Bölgedeki son durumu değerlendirmek için güvenlik konseyini acil toplayan Putin, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye'yi suçladı.

"GÖZLEM NOKTALARINDAN ÇIKMAMALARI GEREKİYORDU"

Reuters tarafından son dakika olarak duyurulan açıklamada Putin, "Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı. Rusya gözlem noktasındaki askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptı" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'YE ÇAĞRI

Putin, açıklamasının devamında "Türkiye'nin ülkede bulunan Rus vatandaşları ve diplomatik temsilcilikleri korumak için her şeyi yapacağını umuyoruz" sözlerine yer verdi.

ABD'DEN TAZİYE MESAJI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği ise Putin'in aksine Esed'in saldırısını kınadı ve Türkiye'ye taziye mesajlarını iletti. Büyükelçilikten yapılan açıklamada "İdlib'de dün gece gerçekleştirilen korkunç saldırılarda Türk askerlerinin hayatlarını kaybetmesi dolayısıyla Türk halkına en içten taziyelerimizi sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 1 ay Önce

...hadi lan potin... Türkiye derhal Suriye'ye girip, (c)esedi enselesin... hiç bir nane yapamazlar, dünyacılar ölmekten it gibi korkarlar, biz ise dibine kadar ölmeyi arzulayan milletiz... Allahu Ekber!

tugo
tugo - 1 ay Önce

...kemalist zihniyet bu ülkeyi 100 yıl boyunca eli kolu bağlı tuttu, fırsat geçse aynen devam edecekler, bu arada onlara halen oy veren beyinsizler acaba uyanıp kendine gelir mi?

SIRADAKİ HABER

banner5