Rabia Naz davasında sıcak gelişme! Polislere soruşturma...

Rabi Naz davasında, olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında da 'görevi ihmal' suçlamasıyla soruşturma başladı.

Rabia Naz davasında sıcak gelişme! Polislere soruşturma...

Giresun'da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz için yürütülen soruşturma kapsamında 60 tanığın yeniden dinlenmesine karar verildi. Öte yandan, olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında da 'görevi ihmal' suçlamasıyla soruşturma başladığı kaydedildi.

Giresun'da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz için yürütülen soruşturma kapsamında 60 tanığın yeniden dinlenmesine karar verildi.

Öte yandan, olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında da 'görevi ihmal' suçlamasıyla soruşturma başladığı kaydedildi.

Adli kaynaklar olayda intiharın oldukça düşük bir ihtimal olduğu görüşünü paylaştı.

Hatırlanacağı üzere Hakim ve Savcılar Kurulu, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada, babası Şaban Vatan'ın "müfettiş incelemesi yapılması" talebi doğrultusunda inceleme başlatmıştı.

Baba Vatan'ın başvurusu HSK gündeminde öne çekilerek öncelikli olarak ele alındığı, kurulun, 11 Nisan Perşembe günlü toplantısında görüşülen başvuruyla ilgili olarak inceleme izni verildiği kaydedildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada konunun yakından takipçisi olacaklarını vurgulamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5