banner29

Ramazan İmsakiye yayınlandı! 2020 Mübarek Ramazan ne zaman başlıyor? İmsakiye ile ilk sahur vakti ve ilk iftar saati kaçta? İstanbul, Ankara sahur ve il il iftar saatleri

Müslüman âlemi bu yıl da Ramazan ayını büyük sevinç ve huzurla karşılayacak. Şaban ayının bitmesine kısa bir süre kala on bir ayın sultanı için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesinden imsakiye bilgilerini yayınladı. Buna göre İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Konya, Kayseri ve diğer tüm iller için ilk sahur ve ilk iftar saatleri belli oldu. 2020 İmsakiye ile Ramazan ne zaman başlıyor, ilk sahur ne zaman ve ilk oruç hangi gün tutulacak soruları da cevabını buldu. Peki, 2020 Ramazan ne zaman başlıyor? İlk sahur vakti ne zaman ve ilk oruç saat kaçta açılacak? İşte Ramazan İmsakiye ile İstanbul, Ankara, İzmir sahur imsak vakti ve il il iftar saatleri!

Gündem 22.04.2020, 21:49
Ramazan İmsakiye yayınlandı! 2020 Mübarek Ramazan ne zaman başlıyor? İmsakiye ile ilk sahur vakti ve ilk iftar saati kaçta? İstanbul, Ankara sahur ve il il iftar saatleri

Ramazan ayının heyecanı şimdiden milyonlarca kişiyi sardı. Rahmet ve bereket ayı olan on bir ayın sultanına kavuşmak için geri sayım başladı. İslam âlemi için farz olarak buyurulan oruç ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar imsakiye bilgilerini de merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden il il imsakiye yayınlandı. Böylece Ramazan ne zaman başlıyor sorusu cevabını bulurken, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Konya, Kayseri ve diğer tüm iller için ilk sahur ve ilk iftar saatleri belli oldu. Peki, Ramazan ayı ne zaman ve hangi gün başlıyor? İlk sahura ne zaman kalkılacak ve ilk iftar saat kaçta açılacak? İşte il il iftar saatleri!

2020 RAMAZAN İMSAKİYE YAYINLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı, herkesin merakla beklediği imsakiye bilgilerini yayınladı. Ramazan ayına sayılı günler kala ilk sahur ve iftar saatleri ile ilgili ayrıntıları araştıranlar il il imsakiye bilgilerine bu başlık altından ulaşabilecekler.

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? İLK SAHUR VE ORUÇ…

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Konya, Kayseri ve diğer tüm iller için imsakiye yayınlandı. Buna göre ilk sahur vakti ve iftar saati netleşti.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İslam aleminin heyecan beklediği on bir ayın sultanı Ramazan ayı 24 Nisan 2020 Cuma günü başlayıp, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı Arefesi: Cumartesi günü, 23 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Pazar günü, 24 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Pazartesi günü, 25 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Salı günü, 26 Mayıs 2020

KURBAN BAYRAMI 2020 NE ZAMAN?

30 Temmuz Perşembe Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı 1.gün

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı 2.gün

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 3.gün

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 4.gün

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?