banner29

Razan en-Neccar şehadetinin 2. yıldönümünde rahmetle anılıyor

Filistinlilerin 'yardım meleği' olarak isimlendirdiği, 21 yaşındaki gönüllü hemşire Razan en-Neccar, 2 yıl önce Haziran ayında Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilerde yaralanan Filistinlileri yardım ederken İsrail askerleri tarafından şehit edilmişti. Neccar şehadetinin 2. yıldönümünde rahmetle anılıyor.

Gündem 03.06.2020, 15:00
Razan en-Neccar şehadetinin 2. yıldönümünde rahmetle anılıyor

Razan en-Neccar bundan tam 2 yıl önce Gazze'nin doğu sınırındaki barışçıl 'Büyük Dönüş Yürüyüşü' gösterileri sırasında, yaralananlara yardım ederken İsrailli keskin nişancı askerler tarafından şehit edilmişti. Filistinlilerin "yardım meleği" olarak isimlendirdiği 21 yaşındaki gönüllü hemşire Razan en-Neccar şehadetinin 2. yıl dönümünde rahmetle anılıyor.

RAZAN EN-NECCAR KİMDİR?

Doğum tarihi: 11 Eylül 1996, Khuza’a, Khan Yunis

Ölüm tarihi ve yeri: 1 Haziran 2018, Han Yunus

Ebeveynler: Sabreen al-Najjar, Ashraf al-Najjar

Filistinliler’in “yardım meleği” adını verdikleri gönüllü hemşire Rezzan Neccar mart ayında Filistin’de İsrail ambargosuna karşı başlatılan “Büyük Dönüş Yürüyüşü” protestolarında İsrail askerlerinin hedefi olan Filistinlilere yardım etmek için gönüllü olarak görev yapıyordu. 1 Haziran günü görevi başındayken ellerini kaldırmasına rağmen İsrail keskin nişancısı tarafından göğsünden vurularak şehit edildi. Bu olaydan sonra dünya her ne kadar kınama mesajları yayınlasa da, Filistinlilere uygulanan şiddet ve katliam durmak bilmiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?