banner29

Restoran ve üniversiteler için ne karar verilecek? Açıklama bekleniyor...

Belirli aralıklarla toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplantı gerçekleştiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılacağı toplantı sonrasında yazılı açıklama yapılacak. Toplantıda üniversiteler ve restoranlar için de önemli tavsiye kararlarının alınması bekleniyor.

Gündem 16.02.2021, 18:10
Restoran ve üniversiteler için ne karar verilecek? Açıklama bekleniyor...

Kabine toplantısına tavsiye kararının alındığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün gerçekleştiriliyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç dün yaptığı açıklamasında üniversitelerin durumu ile ilgili tavsiye kararının bu hafta verileceğini belirtmişti. Bu nedenle üniversite öğrencileri de yüz yüze eğitim için Bilim Kurulu toplantısından çıkacak kararı beklemeye başladı.

YÖK'ten üniversiteler için son dakika açıklaması

ÜNİVERVERSİTE VE RESTORANLAR İÇİN KARAR BEKLENİYOR

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında yapılacak olan toplantı saat 17:00’de başladı.

Toplantının hemen ardından Bakan Koca’nın yazılı açıklama yapması bekleniyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili nihai kararın da bu toplantıda verileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan restoran ve kafelerin durumu, kısıtlama saatlerinde esneme, seyahat yasakları ve aşılama çalışmaları gibi daha birçok konu da toplantının gündem maddelerinden olacak.

BİLİM KURULU TOPLANTISININ ARDINDAN KABİNE TOPLANTISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararları yarın yapılacak Kabine Toplantısı'nda kamuoyuna duyurulacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?