banner30

banner29

Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması! "Gizli ajanda" vurgusu dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rus lider Putin arasında varılan Soçi mutabakatına ilişkin açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, teröristlerin güveni bölge dışına çıktıklarını söyledi. Lavrov, Rus-Türk mutabakatında gizli ajandalar aramak için gerekçe bulunmadığını kaydetti.

Gündem 05.11.2019, 16:36 05.11.2019, 16:44
Rusya'dan kritik Türkiye açıklaması! "Gizli ajanda" vurgusu dikkat çekti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, YPG'li teröristlerin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulan 30 kilometrelik güvenli bölgenin dışına çıktığını belirtti. Lavrov, Rus-Türk mutabakatında gizli ajandalar aramak için gerekçe bulunmadığını vurguladı.

Moskova'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Lavrov, "Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Soçi'de yapılan mutabakatın yerine getirildiğinin altını bir kez daha çizmek isterim. Askerlerimiz, Suriye ordusuyla Kürt güçlerin çıkarıldığı Suriye-Türkiye sınırından itibaren 30 kilometrelik alanda yakın koordinasyon içinde çalışıyor" dedi.

Lavrov, Rus askeri polisinin Türk tarafıyla 10 kilometre ortak devriye gerçekleştirdiğini de kaydetti.

'Gizli ajandalar aramak için gerekçe yok'

Rusya Dışişleri, Rus-Türk mutabakatında gizli ajandalar aramak için bir gerekçe bulunmadığını ifade etti.

Lavrov, "22 Ekim'de Putin ile Erdoğan arasında yapılan müzakereler sırasında Türkiye'yle yaptığımız mutabakatta gizli ajandalar aramak için bir gerekçe görmüyorum. Yapılan mutabakat son derece açık ve mutabakatın tüm hükümleri yerine getiriliyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?