banner29

“Saadetimiz için Dostça uyarılar!”

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, 'Saadetimiz için Dostça uyarılar' başlıklı yazısında 31 Mart Yerel Seçimlerine gittiğimiz şu günlerde din ve vatan muhafızlarıyla birlikte olunması gerektiğini vurguladı.

Gündem 14.02.2019, 19:33 14.02.2019, 19:40
“Saadetimiz için Dostça uyarılar!”

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Başöğretmenimiz, Eşsiz Önderimiz ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz: “Müslüman, Müslümanın Kardeşidir!”

“Sizden biriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olmazsınız!”

“Sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız!”

“Mü'min mü'minin aynasıdır, mü'min mü'minin kardeşidir, ihtiyaç duyduğunda onun geçimini temin eder. O'nu zarardan ve ziyandan korur! Gıyabında da elinden geldikçe onu savunur!" buyurduğu ilaçlara, dünden daha çok muhtacız!

Ana Hayat Yasamız Kur'an-ı Kerim ve O'nun yaşayarak uygulayıcısı Sevgili Peygamberimiz (sav) bizi birbirinedüşman etmek için değil, dost yapmak için gönderildi!

“Ey Mü'minler! Size ne oluyor ki! Sizler, kitabın (Kur’an’ın) tamamına iman ettiğiniz için sizi sevmeyenleri seviyorsunuz! Onlar, sizinle karşılaştıkları zaman: "Biz de inanıyoruz!" derler. Birbirleri ile başbaşa kaldıklarında ise, size karşı duydukları kin ve öfkelerinden parmaklarını ısırırlar! Onlara de ki: “Kahrınızdan ölün!” ''Allah eninde sonunda nurunu tamamlayacak, Hak Dini İslamı üstün kılacaktır. Hiç kuşkusuz Allah, kalplerin içindeki bütün gizli niyetleri bilmektedir." (Al-i imran S. 119.ayet) İlahi mesajında bildirildiği gibi Ana Hayat Yasamız Kur'an-ı Kerim ve O'nun yaşayarak uygulayıcısı Peygamberimiz, Allah ve Dininin düşmanlarını dost, dostlarını düşman yapmak için asla gönderilmedi!

Bilakis; Din, Vatan, Namus ve Can dostlarını dost, düşmanlarını düşman görebilme basiretini, ferasetini ve imanını kazanabilmek için Kur'an-ı Kerim ve uygulayıcısı Peygamberimiz gönderildi!

Hz. Adem'den bugüne Tevhid Mücadelesinin şanlı saflarında liderlik yapan Peygamberler, ashabları, havarileri, davanın serdengeçtileri, erenleri, alperenleri, kalperenleri; dünyanın ayartıcı ve aldatıcı süsleri karşısında zerre sarsıldılar mı?

En büyük imtihanlara tabi tutulan geçmiş kavimlerin iman edenleri Ashab-ı Uhdud'lar ateşe sevgiliye koşar gibi koşmadılar mı?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?