banner29

Saatler geriye alınacak mı? İşte cevabı...

Saatler geri alınacak mı? Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca vatandaşımız saatlerin geriye alıp alınmayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili olarak Resmi Gazete'den açıklama yapıldı. İşte 2019 kış saati uygulamasına geçilecek mi sorusunun cevabı...

Gündem 06.10.2019, 23:43 07.10.2019, 11:18
Saatler geriye alınacak mı? İşte cevabı...

Yılda iki kez düzenlenen saat uygulaması ile güneş ışığından daha fazla yararlanması amaçlanıyor. Kış ve yaz saati uygulaması olarak ta bilinen uygulama Türkiye'de son yıllarda tek tip yaz saati uygulaması olarak devam ediyor. Peki bu yıl saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

KIŞ SAATİ UYGULAMASINA GEÇİLECEK Mİ?

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararında, gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT 3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Kararla, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı kaydedildi.

Söz konusu kararın yürürlüğe konulmasına, 697 sayılı "Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun"un 2'nci maddesi gereğince karar verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?