banner29

Sabahattin Önkibar bakın neden Perinçek'le yolları ayırdı

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, "İktidarı desteğe yorumlanacak yayınlar gözlemliyorum" diyerek Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal'dan istifa ettiğini açıkladı.

Gündem 11.04.2019, 12:24
Sabahattin Önkibar bakın neden Perinçek'le yolları ayırdı

Aydınlık gazetesi yazarı gazeteci Sabahattin Önkibar, Aydınlık ve Ulusal Kanal'dan istifa ettiğini duyurdu. Önkibar "İstifa ediyorum çünkü!" başlıklı yazısında gazeteden ayrılma kararını açıkladı. 

Önkibar isitifasına gerekçe olarak AK Parti iktidarını desteğe yorumlanacak yayınları gösterdi. 

Sabahattin Önkibar yazısında, Erdoğan’a “örtülü destek” verilmesini eleştirdi.

Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Tam 10 yıl önceydi. Ulusal Kanal Genel Müdürü Turan Özlü aramıştı: “Sabahattin Bey Ulusal Kanal’da program ve yorum yapmanızı istiyoruz.”

Dönem Ergenekon tezgahı ile vatanseverlerin avlandığı yıllardı ve öncelikli hedef Ulusal Kanal’dı. Buna rağmen programımın içeriğine müdahale edilmemesi kaydıyla yapılan teklifi kabul ettim.

Bir süre sonra günlük yayına geçen Aydınlık gazetesi için Ferit İlsever’den davet aldım.

Ferit Bey’in yaptığı bu çağrıyı, “Ben bazı konularda sizden farklı düşünüyorum. Size uymam” gerekçesiyle bir yıl beklettim ve sonrasında Aydınlık’da yazmaya başladım ki 7 yılı bitirdik.

NİYE Mİ AYRILIYORUM?

Ve bugün ayrılık zamanı.

Niye ayrılık diye sorarsanız cevabım şudur:

Ben Aydınlık gazetesi ile Ulusal Kanal’a emperyal bir proje olan siyasal İslamcı AKP iktidarı ve onun türevleri olan dinci cemaatlerle mücadele etmek için gelmiştim.

Yıllarca bunu çok iyi yaptık lakin bir süredir Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal’da iktidarı desteğe yorumlanacak yayınlar gözlemliyorum.

Keza, beka ticareti yapan iktidara dolaylı destekler söz konusu.

Dahası, 2014 seçimlerinde Aydınlık gazetesi tarafından “Aslanlı Yolun Adayı” olarak desteklenen Mansur Yavaş’ın, 31 Mart seçimlerinde manşetlerle infaz edilmesine şaşkınlığım var.

Aynı şekilde yine 31 Mart seçiminin arefesinde AKP İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın, Doğu Perinçek tarafından ziyaret edilmesini hiç anlamlandıramadım."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?