banner29

Sakarya'daki patlamada 4 kişi öldü, 97 kişi yaralandı

Sakarya Hendek’te, meydana gelen patlamada 4 kişi öldü 97 kişi yaralandı.

Gündem 03.07.2020, 18:03
Sakarya'daki patlamada 4 kişi öldü, 97 kişi yaralandı

Sakarya'nın Hendek ilçesi bu sabah şehrin bir çok noktasından duyulan patlamayla sarsıldı. İlçede bulunan havai fişek fabrikasında, 150-200 çalışanın içeride bulunduğu sırada bir patlama meydana geldi.

4 KİŞİ ÖLDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olayla ilgili son bilançoyu duyurdu. Koca "Sakarya Hendek’te, şehrin uzağındaki havai fişek fabrikasında bir patlama oldu. 4 can kaybımız, 97 yaralımız var." ifadelerinde bulundu...

Bakan Koca, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

BAKAN KOCA BÖLGE HALKINA DA ÇAĞRIDA BULUNDU

"Şu an hayatını kaybeden 4 vatandaşımız oldu. Hastanelerimize 97 yaralımız nakledildi. Ekip olarak olayın bundan sonraki sürecini de tamamen vatandaşlarımızın durumlarını netleştirdikten sonra o süreye kadar kalacağımızı söylemek istiyorum. Milletimizin başı sağolsun. Çalışan toplam 186 kişi vardı. 100 kişiye ulaştığımızı biliyoruz. 96 kişi hastanelerde... 20 kişinin işe gelmediğini biliyoruz. Diğer kişilerle ilgili de çalışmalarımız sürüyor. (Haber alınamayan kişi sayısı...) 60 ama 15-20'ye yakın kişinin yakın dönemde sahadan ayrıldığını biliyoruz.

Meteorolojik tahminlere göre, özellikle yakın bölgenin ilk 12 saatinin önemli olduğunu bu anlamda maskeli olunmasını, mümkün mertebe dışarı çıkılmamasını, ev, kapı ve pencerelerin biraz daha kontrollü açılmasını öneriyoruz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"PATLAMANIN NASIL MEYDANA GELDİĞİ SOĞUTMA ÇALIŞMALARI BİTTİKTEN SONRA ORTAYA ÇIKACAK"

"Hem soğutma çalışmaları hem de enkazdaki diğer çalışmalar devam etmektedir. Bütün ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Onun üzerine söyleyebilecek bir değerlendirme yok. Bütün ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda sayın Başsavcımızın da kontrolünde ve denetiminde, elbetteki patlamanın nerede meydana geldiği, nasıl meydana geldiğine yönelik çalışmalar da bu soğutma çalışmaları bittikten sonra değerlendirilip kamuoyuyla paylaşılacaktır. Geçmiş olsun."

Yorumlar (1)
Günel 9 ay önce
Rabbim Ölenlere Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun Allah Sabir Versin Keçmiş Olsun Türk Halkı Rabbim Bir Daha Açı Yaşatmasın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?