banner30

banner29

Salda Gölü'ne Millet Bahçesi tartışmaya neden oldu

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki turkuaz suyu ve beyaz sahiliyle 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak adlandırılan Salda Gölü'nün kenarında yapılacak Millet Bahçesi'nin ihalesi 31 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına giren projeye destek veren de oldu, tepki gösterende... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise "Salda Gölü imara açılacak, etrafı betonlaşacak" şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Gündem 29.07.2019, 17:57 29.07.2019, 18:04
Salda Gölü'ne Millet Bahçesi tartışmaya neden oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulüne göre yapılacak Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesi'ne ait sosyal donatılar inşaatıyla altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi 31 Temmuz Çarşamba günü TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleştirilecek. İşin yapım süresi yer tesliminden itibaren 360 takvim günü olarak belirlendi.

'ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Proje sosyal medyayı ikiye böldü. '#SaldayaDokunma' etiketi Twitter'da TT oldu. Bazı kullanıcılar ise projeyi destekledi. Birçok vatandaş konu hakkında Twett attı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise "Salda Gölü imara açılacak, etrafı betonlaşacak" şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bembeyaz kumları ve turkuaz rengiyle göz kamaştıran tabiat harikası Salda Gölü'nün imara açılması veya etrafının betonlaşacağı şeklindeki iddia asla doğru değildir. Böyle bir adımın atılması söz konusu dahi olamaz." demişti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?