banner29

Salgın genelgelerini eleştiren savcı Eyüp Akbulut, görevden uzaklaştırıldı

HSK 2. Dairesi, kısıtlama cezalarıyla ilgili açıklamalarıyla konuşulan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’u görevden uzaklaştırdı.

Gündem 20.05.2021, 11:59

HSK 2. Dairesi, pandemi kısıtlamaları ve kesilen cezaları eleştiren Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’u görevden uzaklaştırdı. Yapılan açıklamaya göre, HSK 2. Dairesi, Akbulut hakkında HSK müfettişlerince hazırlanan ön raporu görüştü.

Hakkında soruşturma yapılan savcının, bulunduğu hal üzere göreve devamının yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine ulaşan Daire, Akbulut'un oy birliği ile Hakimler ve Savcılar Kanununun 77'nci maddesi gereğince, geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Viranşehir Savcısı Eyyüp Akbulut ‘Esenlik Bildirisi’ başlığıyla bir video yayınlamıştı. "Pandemi genelgeleri hukuki değil" diyen Cumhuriyet Savcısı, "Bunları söylediğim için muhtemelen işimi kaybedeceğim" diye konuşmuştu.

Yorumlar (1)
Aydın 3 hafta önce
Lütfen aydınlatıcı haber yapın. Sadece genelgeleri eleştirme değil konu. Pandemi tam bir sahtekarlık ve üzerinden planlanan çok tehlikeli şeyler var. Sorgulayarak araştırın. Çok büyük zararlara uğramadan önce.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?