banner29

Sanatıma hakaret etti!

Kamuoyunda 'Popstar Müftü' olarak tanınan Konya'nın Tuzlukçu İlçe Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, Hakkari Valisi'nin verdiği uyarı cezasının kaldırılması için dava açtı. Bıyık, geçtiğimiz yıl önceki görev yeri olan Çukurca'da resmi Nevruz kutlamalarında sahneye

Gündem 26.05.2008, 00:08 27.07.2019, 00:26
Sanatıma hakaret etti!

Kamuoyunda 'Popstar Müftü' olarak tanınan Konya'nın Tuzlukçu İlçe Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, Hakkari Valisi'nin verdiği uyarı cezasının kaldırılması için dava açtı. 

Bıyık, geçtiğimiz yıl önceki görev yeri olan Çukurca'da resmi Nevruz kutlamalarında sahneye çıkarak şarkı söylemiş, devlet erkânı da halaylar çekmişti. Bu programın ardından Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Bıyık'a uyarı cezası verip durumu yazılı olarak iletti. 

6 ay önce Tuzlukçu'ya atanan Bıyık, Vali Nasuhbeyoğlu'nun uyarı cezasının kaldırılması için dava açtı. Müftü Bıyık, “Resmi Nevruz programında sahne almamı 'hafiflik olarak' değerlendiren vali devlet-millet elele prensibine inanmadığını ortaya koydu. Vali Bey uyarı cezası ile gönderdiği yazıda şerefime, makamıma ve sanatıma hakaret ettiği için dava açtım. Lehime sonuçlanırsa, 10 bin YTL tazminat davası da açmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?