banner29

Sayı 39'a çıktı! İşte o iller

Korona virüsü nedeniyle karantina uygulanan yerleşimlerin sayısı 30'a ulaştı. Karantinaların hepsinin tedbir amaçlı olduğu açıklandı.

Gündem 30.03.2020, 17:15
Sayı 39'a çıktı! İşte o iller

 İçişleri Bakanlığı, korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında, 18 ildeki bir belde, 6 mahalle, 28 köy ve 4 mezra başta olmak üzere 39 yerleşim yerinde karantina uygulandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün saat 15.15 itibarıyla Türkiye genelinde 39 yerleşim yerinde, mülki idare amirlikleri başkanlığındaki il ve ilçe hıfzıssıhha kurulları kararıyla karantina uygulamasının yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Karantina, 18 ilimizdeki 1 belde, 6 mahalle, 28 köy ve 4 mezra olmak üzere toplam 39 yerleşim yerinde uygulanmaktadır. Söz konusu karantina uygulamaları tedbir amaçlı olup, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve yerleşim yerlerindeki sosyal izolasyonu sağlamak üzere alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas, Yozgat, Çanakkale, Gümüşhane, Giresun, ve Çankırı’da 11 köy, Malatya’da ise 2 mahallenin karantinaya alındığı bildirilmişti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?