Sedat Peker'den Karamollaoğlu'na 'cesaret' cevabı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Sedat Peker ile ilgili yaptığı 'Bu cesareti Cumhur İttifakı'ndan buluyor' açıklamasına Peker'den cevap geldi.

Sedat Peker'den Karamollaoğlu'na 'cesaret' cevabı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazetecilerle buluştuğu kahvaltılı toplantıda Sedat Peker ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların ardından Peker'den cevap geldi.

CESARETİ CUMHUR İTTİFAKI'NDAN ALIYOR

Karamollaoğlu, gazetecilerin sorduğu ''Sedat Peker'in açıklamalarına ne diyorsunuz, sizce kimden cesaret alıyor?'' sorusuna ''Bu cesareti Cumhur İttifakı'ndan alıyor. Tek başına değil Sayın Cumhurbaşkanı değil, Sayın Devlet Bahçeli de "Ülkede beka sorunu var. Bunun için silahlandırmak gerekir" havasını oluşturdu. Soruşturma açılması yerinde oldu. Ama üzülmemek mümkün değil. Bir ülkede seçime giderken bundan daha tehlikeli bir iş olmaz. Böyle bir havada aslında seçim olmaz. Silahlı örgütler, " biz herkesi takip edeceğiz bizim gibi düşünmüyorsanız siz düşünün" diyebiliyorlar.'' cevabını verdi.

CESARETİMİ ALLAH'TAN ALIYORUM

Karamollaoğlu'nun açıklamalarının ardından resmi facebook hesabından açıklamalarda bulunan Peker şu ifadeleri kullandı:

''Karamollaoğlu amca ben cesaretimi sadece ve sadece Allah'tan aldım. Bunun haricinde Ergenekon sürecinde haksız yere 10 yıl hapis yattım. Bu süreyi iyi değerlendirdim. Türk ceza kanunu satır satır okudum. Yüce Allah'tan aldığım cesareti, Türk Ceza Kanunu iyi bilmemle pekiştirdim. Şu bir gerçek, ben, akrabalarım ve arkadaşlarım Cumhur İttifakı'nı destekliyoruz. Madımak olaylarında onlarca vatandaşımız vefat etti. CHP sizin yargılanmanız istedi. Madımak'taki cinayetlerde sizin parmağınız olduğunu ve idam edilmenizi istediler. Sizin idamla yargılanmanızı isteyenler bugün size ödül vermektedir. Sizinle beraber seçime girmektedir. Temel amca bir geçmişene bak... Torun sevmek varken kendini böyle heyecanlı işlere verme.''

Sedat Peker'in sosyal medya hesabından paylaştığı konuşması:

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 1 yıl Önce

Bu ülkeye gücünü Allahtan alan doğruyu savunan haine de haddini bildirecek sizler gibi erlerde lazim

Nazım KARAMEHMET
Nazım KARAMEHMET - 1 yıl Önce

Madımakta da görevini yapmış, şimdi de devam ediyor anlaşılan.

SIRADAKİ HABER

banner5