Şehidin kuzeni: Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk

Hakkari şehidi Yener Kırıkçı’nın dayısının oğlu Aydın Tuzcu, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk.” açıklamasında bulundu.

Şehidin kuzeni: Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk

Hakkari şehidi Yener Kırıkçı’nın cenazesinde geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı gerçekleşmişti. Konuyla ilgili şehidin aile bireyleri de açıklamalarda bulundu.

Şehidin dayısının oğlu Aydın Tuzcu, acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesinin evladını göremediğini ifade ederek, "Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93'te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halama baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5