banner29

Şehit MİT mensubunun ifşa edilmesinde flaş iddia: Fotoğrafı devletten sızdırıldı

Libya şehidini ifşa eden Oda TV hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Şehidin kimlik bilgilerinin kurumsal ve resmi bir platformdan elde edildiği ortaya çıktı.

Gündem 07.03.2020, 21:03 10.04.2020, 13:10
Şehit MİT mensubunun ifşa edilmesinde flaş iddia: Fotoğrafı devletten sızdırıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Şehit olan MİT personelinin deşifre edilmesi soruşturmasında cenaze törenini uzak bir mesafeden gizlice görüntüleyen kişi ya da kişilerin tespit edilmesi için çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Başsavcılık, MİT şehidinin fotoğrafının herhangi bir açık kaynaktan temin edilmesinin mümkün olmadığı, kurumsal ve resmi bir platformdan ele geçirildiği değerlendirmesi yaptı.

Şehidin fotoğrafı, cenaze töreninin gizlice görüntülenmesi ve bu yolla kimliğinin, ailesinin deşifre edilmesinin bir plan dahilinde, organize eylem olduğu tespiti yapıldı.

ŞEHİDİN FOTOĞRAFI DEVLETTEN SIZDIRILDI

Soruşturmada MİT şehidinin resmi bir giyim tarzı ile çekilmiş, isim ve soy isminin baş harfi ile doğum ve şehit olduğu tarihin yer aldığı fotoğrafın herhangi bir açık kaynaktan temin edilemeyeceği tespiti yapıldı. Fotoğrafın, kimliklerinin belirlenmesine çalışılan şüpheliler tarafından hukuka aykırı şekilde, kurumsal veya resmi bir platformdan ele geçirildiği kaydedildi. Fotoğrafın görüntü kalitesini inceleyen Başsavcılık, kopyalanmış olmadığı sonucuna vardı.

ŞEHİDİ İFŞA ETMEK İÇİN CENAZE TÖRENİ GİZLİCE GÖRÜNTÜLENDİ!

MİT mensubu şehidin cenaze törenine dair fotoğrafta, katılan kişilerin uzak bir mesafeden gizlice görüntülendiği belirlendi. Soruşturma konusu görüntüleri çeken şüphelilerin belli bir mesafeden cenaze törenini izleyerek, hedefleri doğrultusunda cenaze törenini görüntülü olarak kaydettikleri tespit edildi. Soruşturmada, organize bir eylem olduğu değerlendiren şehidin fotoğrafının ele geçirilmesi ve cenazenin gizlice kaydedilmesi eylemlerinin, tören sonrasında ifşa edilerek yayılması amacıyla gerçekleştirildiği sonucuna ulaşıldı.

Hürriyet

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Dövletin Gizli İşlerin İfşa Etmek Doğru Deyil Vatanın Milletin Melhemi Açılması Kötü Ben Hukukçuyam Şunları Anlayıram Dövlet İçinde Düşmenler Var Fetoçular Şuna Misal Çebheye Avropaya Türküyenin Sirlerin Söyleyenler Var Dövlet Milletin Vatanin Bayrağın Koruyuçusu İç Dış Düşmenler İçlerine Sıza Biler Umarım Artığ Sızmışlar Çünkü Son Zamanlar Türküye Halkında Dövlete Karşı Nifret Yapılar Erdoğan Koltuğda Çebhe Koltuğ Savaşı Açıp Kötü Oldu Mit İçinde Düşmen Olmasın Dövlet Görevlisi Gizli Kalmalı Onu İfşa Etmeleri Doğru Deyil Dövlet Görevlilerin Hepsi Şifre Olar Şuna İzin Verilmemeli Mit İşçileri Lidere Bağlı Kurumlar Türk Halkın Avropada Bele Görevlisi Var Hepsin İfşa Etmeyin Çebhe Görevlileri Tanısa Türk Halkı Bitdi Demek Çebhe Belediyesi İmamoğlu Gizli Otağlarda Görevlilere Bağlı Sirler Öyrendi Şunlar Doğru Deyil Siz Kimsiniz Dövlet Görevlileri Dövlet Melhemin Açırsınız Allah Korusun Çok Şeyler Ola Biler Türk Halkın Sirleri Tranpa Putine Esede Çatmasın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?