banner5

banner29

Şehitlerin kemikleri sızlıyor!

CHP ve İyi Parti’nin PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yle ittifakı, terörle mücadeleye ağır darbe vururken kamu vicdanını yaralıyor. 3 parti İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm şehirlerde ortak çalışmalar yürütüyor. Şehit yakınları ve gaziler, “CHP, İyi Parti ve HDP ittifakı canımızı PKK’dan daha çok yakıyor” diyerek feryat ediyor.

Gündem 05.02.2019, 10:36
Şehitlerin kemikleri sızlıyor!

AK Parti'yi sandıkta yenmek için her yolu mübah gören muhalefet sınır tanımıyor. CHP ve İyi Parti, önce gizledikleri terör örgütünün uzantısı HDP ile ittifakı artık aleni olarak yürütüyor. CHP ve İyi Parti’nin terörün uzantısı HDP ile yaptığı ittifak, daha da derinleşti. İstanbul, İzmir ve Adana'da aday çıkarmayacağını açıklayan HDP, Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Ankara için pazarlık yürütüyor. HDP, bu illerde destek karşılığında bazı ilçe belediye başkanlıklarının yanı sıra belediye meclis üyelikleri de talep ediyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise ittifak sahada fiili olarak görülüyor. AK Parti’nin güçlü olduğu yerlerde bazı aşiretlerden aday gösteren İyi Parti’ye, HDP açık açık destek veriyor. Profili düşük isimleri göstermelik olarak aday yapan HDP, İyi Parti’nin adaylarına oy topluyor.

TERÖRDEN TUTUKLULAR

CHP ve İyi Parti’nin ittifak kurduğu HDP, bugüne kadar 40 bin insanın canına mal olan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı. Partinin çok sayıda eski ve yeni milletvekili terör örgütü ile bağlantıları nedeniyle gözaltına alındı, tutuklandı ve hüküm giydi. “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen Selahattin Demirtaş, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen Abdullah Zeydan ve “Sırtımızı YPG/YPJ’ye yasladık” ifadelerini kullanan Figen Yüksekdağ gibi isimler de var.

HERKES İSYAN ETTİ

Ayrıca 2016 yılında patlak veren hendek olaylarında belediyenin araçlarını ile yollara bombalar yerleştiren, belediyelerin kaynaklarını PKK’ya aktaran, teröristleri maaşa bağlayan HDP’li belediyelere de kayyum atandı. HDP’nin kazandığı 102 belediyeden 94’ü terörle bağlantıları nedeniyle görevden alındı. CHP ve İyi Parti’nin terör bağı tescillenen HDP ile ittifak kurması şehit yakınları ve gazileri isyan ettirdi. Terör örgütü PKK’nın alçakça şehit ettiği sembol isimler Yasin Börü, Eren Bülbül, Necmetin Yılmaz’ın yakınları CHP ve İyi Parti’ye HDP ile yapılan ittifakın şehitlerin kemiklerini sızlatacağını söyledi. Terörle mücadele ederken bin 870 şehit veren korucular da ‘ihanetten vazgeçin’ çağrısı yaptı. En sert tepki de Kuzey Irak’ta gazi olan ve boynundan aşağısı felç olan bir gaziden geldi: Bu ittifak PKK’dan daha çok çanımızı yakıyor.

Canımızı PKK’dan daha çok yakıyor

Kuzey Irak’ta 1997 yılında gazi olan Yüzbaşı Murat Caner, "CHP, HDP, İyi Parti ittifakına, binlerce gazinin, ardında yetim evlat bırakmış şehitlerin ailelerinin canını PKK’dan çok yakan bir şey varsa o da, Atatürk’ü, ülkümü, dinimi kullanan partilerin terör destekçisi bir parti ile işbirliği yapmalarıdır" diyerek tepki gösterdi. Belden aşağısı felç olan Caner, “CHP-HDP ve İyi Parti ittifakının altında Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan düşmanlığı yatıyor. Benim gibi arkadaşlarımı yaralayan, şehit edenlerle dinimizin, Atatürkçülüğün, ülkücülüğün maskesini kullananlar, bizi bu hale getiren terör destekçileri ile kol kola giriyor. Sırf Cumhurbaşkanımıza düşmanlık olsun diye ülküsünü, ideolojisini, inancını satan adamlar bunlar. Atatürk’ü kullanarak oy isteyen CHP’ye yazıklar olsun. Ben terör gazisiyim. HDP ile kim yan yana gelirse yazıklar olsun. Biz hakkımızı helal etmiyoruz. Son dönemde Türkiye tarihinde terörle mücadele anlamında destan yazılıyor. Bu üç parti bir araya gelerek adeta teröriste destek veriyor. Bunlara yazıklar olsun. Dede Korkut’un dediği gibi, ‘hırsız içerden olursa kapı kilit tutmaz’ Ülkenin birliğini gücünü içerden yıkıyorlar” dedi.

Yüreğimiz yanıyor​​​​​​

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz da (23) ömrünün baharında terör örgütü tarafından katledildi. Necmettin öğretmen tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK'lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edildi. Necmettin Yılmaz’ın ailesi de ‘ittifak’ haberlerinden rahatsız. Siyasetçi olmadığını, haddini aşmak istemediğini ifade eden Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz şunları kaydetti: Kimse HDP’nin terör savunucusu olduğunu inkar etmiyor. Ben milliyetçi bir kesimin terör örgütleri ile birlikte bir yola girmesine üzülüyorum. Kendimi kaybediyorum. Akli melekelerini mi kaybetti? Söylenecek çok söz var. Bizim yüreğimiz yanıyor. Yani İyi Parti’nin ne yaptığını biliyoruz. Anadolu halkı gereken cevabı verecek. Ben kendini milliyetçi olarak tanımlayan bir partinin terör örgütleri ile bir yola girmesine kahroluyorum. Söylenecek çok söz var. Şehit aileleri olarak ciğerimiz yanıyor. Bu millet gerçekten basireti açık bir millet. Sandıkta gereken cevabı Türk milleti verecek.

Yasin Börü

Diyarbakırlı Yasin Börü de alçakça katledilen isimler arasında. 6-8 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda kurban eti dağıtırken terör örgütü PKK yandaşlarınca vahşice katledildi. 4 arkadaşıyla birlikte 16 yaşında katledilen Börü’nün vücudunda 15 bıçak ve 1 kurşun yarası belirlendi. Yasin Börü'nün babası Fikri Börü de kirli ittifaka karşı: “Bu partiler ezelden beri aynı görüşte ve zihniyettedirler. Bu üç partinin ittifak yapmalarına şaşırılmaması gerekir. Ne halleri varsa görsünler. Zaten herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.”

Bebek katili PKK terör örgütü Hakkari’de babasını görmeye giden 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya’yı şehit ederek bir kez daha göstermişti. Astsubay babası Serkan Karakaya’yı görev yerinde ziyaret eden eşi Nurcan Karakaya (26) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit oldu. Eşini ve bebeğini hain saldırıda kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, 11 aylık bebeğinin yastığı ile cenaze törenine katılması Türkiye’yi yasa boğdu. Kundaktaki bebeğe sıkanla ittifak olmaz.

Siirt’in Derince köyünde 21 Ekim 1993 gecesi tam 22 sivil katledildi. Bunlardan birisi da 3 yaşında kurşunlanan Serhan bebekti. Bu kanlı saldırı ile Öcalan ‘bebek katili’ olarak tarihe geçti. Türkiye’yi yasa boğan Serhan bebeğin yakını Yılmaz Sarsılmaz da ittifak ihanetine sert tepki gösteriyor: “Kürtlere zulmeden, bizim insanlarımızı, kundaktaki bebeği öldüren PKK’yı temsil eden HDP ile CHP ve İyi Parti nasıl olur da ittifak yapar anlamak mümkün değil. Biri Atatürkçüyüm diyor, biri ülkücüyüm diyor. Ama gel gör ki 40 bin insanı katleden PKK’nın siyasi temsilci HDP ile iş tutuyorlar. Zillet ittifakıdır bu. Ülkeyi yönetmeye talip oluyorlar ama binlerce insanı göçe zorlayan, katleden, zulmeden teröristlerle birlik oluyorlar. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan alçakların siyasi kanadı ile bir olmak nedir? Samimi değiller. AK Parti’ye Cumhurbaşkanımıza karşı birlik oldular. Allah ülkemizi milletimizi bu terör ittifakından korusun.”

Eren Bülbül de 15 yaşında ömrünün baharında terörün hedefi oldu. Trabzon Maçka’da PKK'lı teröristlerin evden erzak çaldığını gören 15 yaşındaki Eren Bülbül, olayı güvenlik güçlerine bildirdi. Güvenlik güçlerinin teröristlerle girdiği çatışmada Bülbül şehit oldu. Sosyal medyada paylaştığı “Biri de çıkıp demiyor ki, iyi ki varsın Eren” sözleri tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğdu. Eren’in ailesi yapılan CHP- HDP-İP ittifakını sert sözlerle eleştirdi. Bülbül’ün ailesi, “CHP, Atatürk’ün partiliğinden çıktı, PKK partisine dönüştü. Bu şekilde ittifak kurarak vatandaşlardan oy toplamaya çalışıyorlar. Lanet olsun bunların hepsine, insanları kandırıyorlar. Masum insanları şehit eden bir parti ile Atatürk’ü savunan bir parti aynı kefede dahi konamaz. Bunlar kalkmış ittifak yapıyorlar. İttifakın arkasında farklı planlar vardır. Milletimiz bu planlara karşı boyun eğmemeli ve oyunlara gelmemelidir. Bizler CHP- HDP-İP’ye karşıyız” dedi.

Batman’ın Kozluk ilçe merkezinde, daha önceden gasp ettikleri ve içerisine patlayıcı yerleştirdikleri ticari araçtan inen teröristler, belediye başkanının aracına uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlemişti. Saldırıda, 4 öğretmen arkadaşı ile başka bir araçla olay yerinden geçen ve Ekim 2016’da ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, kurşunların hedefi oldu. Ağır yaralanan Yalçın, kurtarılamadı. Söylediği türkülerle yürekleri dağlayan şehit öğretmenin son konuşmasında “Ölüm bu geleceği varsa yapacak bir şey yok” dediği ortaya çıktı.

Batman'da PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın'ın, üniversiteden sınıf arkadaşları şehit öğretmen için çektikleri klibi sosyal paylaşım sitesine yükledi. 9 Haziran Cuma günü Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonrası şehit olan Şenay Aybüke Yalçın'ın Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünden 25 sınıf arkadaşı, Aybüke öğretmenin sevdiği iki türküyle klip hazırladı. Aybüke Yalçın'ın 7'si atanmış 25 öğretmen arkadaşı Konya'da bir araya geldi. Arkadaşları Aybüke öğretmenin sevdiği 'Mağusa Limanı' ve 'Pencereden Kuş Uçtu' isimli türküleri seslendirmek için Beyşehir ilçesinde bulunan Beyşehir Gölü çevresinde klip hazırladı. Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın sesiyle başlayan klip, arkadaşları tarafından devam ettiriliyor. Türkü son kısmında "Uyan Aybükem uyan, uyanmaz oldun, yedi bıçak yarasına dayanmaz oldun" sözleriyle sona eriyor.

Terörle mücadelede bin 870 şehit, 3 binin üzerinde gazi veren korucular kirli ittifakı kınadı. Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen şunları kaydetti: “CHP-HDP-İP ittifakı gizli bir bilgi değil. Ayan beyan ortada. Düne kadar tüm Türkiye’nin önünde ‘adalet’ adı altında HDP'li eş başkanlarla, belediye başkanlarıyla kol kola yürüdüler. CHP’li miletvekillerinin PKK’lıların cenazelerine katılıp teröristler için gözyaşı dökmeleri artık normal bir durum haline geldi. Üzülüyoruz, özellikle cumhuriyetin değerlerine bağlı olduğunu iddia eden CHP ve İP'in şehitlerimizin kanlarına elleri bulaşmış, PKK'yı terör örgütü olarak görmeyen HDP’lilerle beraber olması korkunç bir durum. Sırf seçimde başarı elde etmek için hareket etmeleri şehitlerimize, gazilerimize ve Türk milletine karşı ihanettir. CHP’nin sadece İstanbul adaylarına bakınca hepsi HDP’ye yakın isimler. CHP seçmeninin sessiz kalması daha da üzücü.”

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:33
Güneş 08:04
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7