banner29

Selçuk Bayraktar, İmamoğlu'na çağrıda bulunmuştu! Cevap gelmeyince....

Selçuk Bayraktar'ın mütevelli heyeti başkanı olduğu T3 Vakfı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile olan işbirliği anlaşmasını feshetti.

Gündem 13.05.2020, 23:11
Selçuk Bayraktar, İmamoğlu'na çağrıda bulunmuştu! Cevap gelmeyince....

T3 Vakfı ile İBB arasında teknoloji eğitimleri konusunda uzun süredir bir anlaşma yürürlükteydi. 

Ancak CHP'li Veli Ağbaba ilk olarak seçimler öncesinde İBB'den vakfa 40 milyon lira para aktarıldığını iddia etmişti. Ağbaba seçim sonrası İBB yönetiminin CHP'ye geçmesinden sonra da bu iddiasını Vakfa milyonlarca lira destek veriyor diye değiştirmişti. 

Bu destek iddiasına da karşı çıkan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, İBB'den bir kuruş maddi destek almadıklarını bilakis 4 milyon lirayı aşkın bir harcama yaptıklarını açıklamıştı. 

Bayraktar bu açıklamasında İBB'ye de doğruları söylemesi konusunda çağrı yapmış ve bu açıklamanın yapılmaması durumunda sözleşmeyi feshedeceklerini söylemişti. 

İBB'den bugüne kadar Veli Ağbaba'nın iddialarına ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. Bunun üzerine T3 Vakfı, İBB ile olan sözleşmeyi feshetti. 

Gelişmeyi Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından "Haksızlık karşısında susarak yalan ve iftiranın tarafında saf tutanlarla yolumuzu ayırdık. #Deneyap öğrencilerimiz endişe etmesin Eğitimleri en iyi şartlarda devam edecek. Bir gönüllümüzün dahi alın teri heba olmayacak. #MilliTeknolojiHamlesi hedefimizden asla geri dönmeyeceğiz!" mesajı ile duyurdu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?