banner29

Selefiler ile Menzil cemaati arasında silahlı kavga

İzmir’de, Vasat Kitabevi grubu çatısı altında faaliyet gösteren Selefi cemaat lideri Ebu Haris'in, Menzil cemaatine yönelik suçlamaları büyük bir kavganın fitilini ateşledi. Geçtiğimiz günlerde karşı karşıya gelen iki grup arasında silahlı kavga yaşandı.

Gündem 05.08.2019, 16:44
Selefiler ile Menzil cemaati arasında silahlı kavga

Yayınladığı videolarda Menzil cemaatini "şirk" ile suçlayan Haris, daha önce Menzil dergahına devam eden, daha sonra ise bu gruptan ayrılarak Ebu Haris’e biat eden müritlerinin röportajlarını yayınladı.

Ebu Haris, bu olay üzerine kendisine Menzil cemaatinden bazı kişiler tarafından, "Sen beni bir ara bakayım, dinsiz imansız. Seni bulursam… kazık sokarım. Sen benim kutsalıma, mürşidime küfredeceksin haklı sen olacaksın!" şeklinde bazı mesajlar gönderildiğini iddia etti.

ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİ KAMERADA

Menzil cemaatini hedef alan bu videoların büyük yankı uyandırması ve karşılıklı tehdit ve hakaretler üzerine, iki gruba bağlı şahıslar İzmir'de kozlarını paylaşmak üzere buluştu.

Buluşmada bir "münazara" yapılmadığı gibi, silah ve bıçaklar kullanıldı. Ebu Haris yanında getirdiği beylik tabancası ile etrafa ateş açmaya başladı. Kavganın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerine göre, kavga sırasında gruptan bazı kişler de bıçak çekerek hasımlaran saldırdı.

Olay polisin müdahalesi sonucu daha fazla büyümeden adli makamlara intikal ettirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?