banner30

banner29

Selim Temurci de AK Parti'den istifa etti! "Bizi kimse ihraç edemez..."

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci partiden de istifa etti. Timurci "İlkeleri ihraç ettikten sonra kişileri ihraç etmek neyi değiştirir? Biliyorum ki; nice zorlukları birlikte göğüslediğimiz cesaret timsali yüreklerden bizi kimse ihraç edemez" dedi.

Gündem 14.09.2019, 16:09
Selim Temurci de AK Parti'den istifa etti! "Bizi kimse ihraç edemez..."

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de istifa etti. İstifa kararının herkes için hayırlı olmasını dileyen Temurci "Ülkesi ve milleti için çabalayan, adil ve mutlu bir gelecek umudu taşıyan herkesle bir ve beraber olacağız. Haklı olanın güçlü olduğu, liyakatli olanın emaneti yüklendiği, korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

Temurci'nin basın açıklaması şöyle:

"Bizim için hayatın anlamı, inandığımız değerler uğruna mücadele etmektir. Kuruluşundan itibaren; Ak Parti çatısı altında, kuruluş ilkelerine ve medeniyet değerlerimize sadakatle, milletimize hizmet etmekten onur duyduk. Ümmet bilinci ve Türkiye sevdamız, yaptığımız her vazifede kılavuzumuz oldu. Gelinen noktada, makam için susmayı değil, hakikat için haykırmayı seçtik.

15 Temmuz gecesi dahil; vatanı için canını ortaya koyan, omuz omuza yürüdüğümüz samimi dava eri kardeşlerimizin sorumluluğunu yüreğimizde hissederek, partinin ve ülkenin büyük hatalarla savrulmasına göz yummadık. İlkeleri ihraç ettikten sonra kişileri ihraç etmek neyi değiştirir? Biliyorum ki; nice zorlukları birlikte göğüslediğimiz cesaret timsali yüreklerden bizi kimse ihraç edemez.

AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz bizim her daim yol arkadaşlarımızdır. Süreçlerin tıkandığı ve Ak Parti'de siyaset yapma imkanının kalmadığı önümüzdeki süreçte, partinin adıyla değil alnımızın akıyla yürüyeceğiz. Ülkesi ve milleti için çabalayan, adil ve mutlu bir gelecek umudu taşıyan herkesle bir ve beraber olacağız. Haklı olanın güçlü olduğu, liyakatli olanın emaneti yüklendiği, korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız. İstifamız hayırlara vesile olsun. Rabbim, ülkemizin aydınlık yarınları için bizleri hizmetkar kılsın."

DAVUTOĞLU İLE İHRACI İSTENEN DİĞER İSİMLER DE İSTİFA ETTİ

Dün de eski Başbakan Davutoğlu ile beraber haklarında ihraç talebi bulunan diğer milletvekilleri de AK Parti'den istifa etmiş, Davutoğlu'nun yeni parti çağrısının ardından ise aralarında eski milletvekili Doç. Dr. İbrahim Turhan'ı da olduğu bazı isimler AK Parti'den ayrıldıklarını duyurmuştu.

Yorumlar (2)
Süleyman Arif 2 yıl önce
Delikanlılık, niyetlendiğinde istifa edebilen için söylenir, bu sözler de delikanlıya yakışır. Ortamı koklaya koklaya ilerleyip disiplinin sopasını görünce istifa edene bu sözleş yakışmaz. Anlamsızlaştırma bu değerli tabirleri cümlelerinde kullanarak. Yürüyün de sıfatınızı ve samimiyetinizi görelim..
Ali sarıkaya 2 yıl önce
Siz ihraç olmadınız, kendinizi ihracettiniz. Farkında isiniz bilmiyorum. Ama ülkenin bu ateş ortamındayken davranışlar ne kadar haklı?
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?