Şevki Yılmaz, 28 Şubat'ı anlattı!

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği'nin 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümü dolayısıyla düzenlediği programda Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz o günleri anlattı.

Şevki Yılmaz, 28 Şubat'ı anlattı!

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği, 28 Şubat postmodern darbesinin 22. yıldönümü dolayısıyla Atatürk Spor Salonunda program düzenledi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programa AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce, eski Milletvekili Recep Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kur'an tilaveti ve Adapazarı İmam Hatip Lisesi mehter takımının gösterisinin ardından konuşmalar yapıldı.  Büyükşehir Adayı Ekrem Yüce konuşurken hem kendisi ağladı hem de salondakileri ağlattı. 

Şevki Yılmaz: "Dinimizi kullandılar"

Geceye konuşmacı olarak katılan 20.dönem milletvekili ve 28 Şubat'ın mağdurlarından Şevki Yılmaz yaptığı konuşmada Osmanlı yönetimi ile bu günkü tarihler arasında yaşanmış örnekleri ortaya sererek; 
"Yapılan tüm darbelere bakalım, FETÖ dahil hepsi dinimizi kullanarak ama aslında dinimize karşı yapılmışlardır. Bu gafiller zamanında Osmanlı'yı yıkmayı başardılar. Ancak şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dimdik duruşu sayesinde elleri kolları bağlı kaldılar. Allah bunlara en ufak bir fırsat vermesin. Zaten vermedi de biz yolumuzdan bildiğimiz gibi başımız dik olarak yürüyeceğiz" diye konuştu.  

Şevki Yılmaz 28 Şubat ve diğer darbeleri anlatırken sözleri alkışlarla sık sık kesildi.

Mağdurlara özel plaket verildi

28 Şubat Postmodern darbesi ile mağduriyet yaşayan kişilere özel olarak hazırlanan plaketler verildi,  Gecede son konuşmayı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz geceyi düzenleyen Ali İnci ile konuşmacı Şevki Yılmaz'a teşekkür etti. Program sonunda yapılan çekiliş ile 7 kişi Umre ziyareti kazandı.

Medyabar


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5