banner29

Şevki Yılmaz'a KÜRESEL SANSÜR!

İlahiyatçı, hatip Şevki Yılmaz'ın Ramazan boyunca habervakti.com ve Kanal 68 TV'de sosyal medya altyapısı kullanılarak yapılan canlı yayınlarına Facebook tarafından CANLI yayın yasağı getirildi. Sosyal medyada her gün görülen milyonlarca ahlaksız paylaşıma uygulanmayan sansür, Kadir Gecesi gerçekleştirilen canlı yayın sonrası Yılmaz'a uygulandı. Kimler neden rahatsız? Yılmaz'a sansürün öyle bir gerekçesi var ki ''YOK ARTIK'' diyeceksiniz! İşte detaylar...

Gündem 21.05.2020, 23:38 22.05.2020, 01:43
Şevki Yılmaz'a KÜRESEL SANSÜR!

Dünyanın en özgür platformu olduğu iddiasını güden Facebook, Twitter, İnstagram gibi  sosyal platformlar gerçek yüzlerini yavaş yavaş göstermeye başladı. Her türlü ahlaksızlığa çanak tutan bu platformlar, ahlak ve erdemde sınır tanımayan yayınlar için yapılan şikayetlere kayıtsız kalan Facebook, dini sohbetlerle Ramazan ayında sevenlerine seslenen Şevki Yılmaz'ın canlı yayınlarını engelledi.

SKANDAL GEREKÇE!

Şevki Yılmaz'ın facebook sayfası canlı yayına kapatıldı! İddiave yayına kapatılma gerekçesi ise ''bu kadar da olmaz'' dedirtti. Yılmaz, facebook sayfasından ''Yetişkinlere yönelik cinsel istismara ilişkin standarlara aykırı yayınlar'' yapıyormuş! Yılmaz'ın fikir ve düşüncelerini seslendirmesinden rahatsız olan bir takım çevrelerin şikayet sebebi olarak bu akıllara zarar gerekçeyi ortaya koyması ve Facebook'un hiç araştırmadan Canlı yayınları engellemesi, özgür platform iddiasında ki Facebook'un gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koyması açısından manidar bulundu.

Yılmaz, bu engellemeye rağmen bu haftaki canlı yayınını başka bir hesap üzerinden gerçekleştirdi. Yayın Kanal 68 TV ve habervakti.com dan aynı anda canlı yayınlandı.

İşte Yılmaz'ın canlı yayın esnasında konu ile alakalı yaptığı açıklama:

Şevki Yılmaz'ın sosyal medya sayfa editörleri ilgili durumu Yılmaz'ın canlı yayınlarından rahatsız olan bir takım grupların sosyal medya platformları aleyhinde üst üste şikayetlerde bulunduklarını ifade ederek, ''Hocamızın sayfalarına destek çağrısında bulunuyoruz'' dedi. Mevcut durumla alakalı gelişmeleri Haber Vakti olarak bizde yakından takip edeceğiz.

Şevki Yılmaz'ın Sosyal medya hesaplarına erişim bilgileri:

www.sevkiyilmaz.net

Twitter: @sevkiyilmaz
Facebook: @sevkiyilmaztr
Facebook: @sevkiyilmaz1955
Instagram: instagram.com/sevkiyilmaztr

Yorumlar (1)
mehmet zülfü çelik 13 ay önce
SENİ SEVİYORUZ HOCAM NE YAPARLAR YAPSINLAR KAZANAN BİZ OLACAĞIZ ONLAR HEP KAYBETİLER TARİH BOYUNCA
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?