Şevki Yılmaz: Batı sevdalılarını hüsrana uğrattık

Şevki Yılmaz konferanslarla Türkiye'yi şehir şehir dolaşıyor. "Şuurlu Gençlik ve Dava" konulu konferansla en son Afyonkarahisar'da vatandaşlarla buluşan Yılmaz, kürsüden çok tartışılacak sözlere imza attı...

Şevki Yılmaz: Batı sevdalılarını hüsrana uğrattık

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen "Şuurlu Gençlik ve Dava" adlı programda Afyonkarahisar’lılara konferans verdi.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Üye Konferans Salonu’nu dolduran Afyonkarahisarlılar konferansa büyük ilgi gösterdi. Dini konuların ağırlıklı olarak konuşulduğu konferansa, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Vekili Abdil Tıkır, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Gençlik Meclisi ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı İbrahim Gürbüz, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAÇLILAR BUGÜN DE SALDIRIYOR

Türklerin, Anadolu’yu yurt olarak edinmesinden bu yana yaşadığı sıkıntılarından bahsen İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, ''Osmanlı Devleti’nin Avrupa’ya ilerlemesiyle Haçlı Birliği Türklere karşı saldırıya geçmişti. Şimdi de hükümetin yok olması için dört koldan emperyalistlerin saldırıyor.'' ifadelerini kullandı.

BATI SEVDALILARINI HÜSRANA UĞRATTIK

Ülkemizin yaşadığı darbelerin nedenlerini de tek tek sıralayan Yılmaz, bugüne kadar 3 büyük darbe olduğunu ve bu darbeler sonucunda çıkan tablonun verdiği ağır sonuçları dinleyicilerle paylaştı. Merhum Necmettin Erbakan’ın milli ekonomiye, milli üretime, milli sanayileşmeye ağırlık vermesinin sonucunda Türkiye içinde batı sevdalılarının hüsrana uğradığını belirtti. Son yıllarda aile ve birey olarak toplumsal yozlaşmanın her geçen gün arttığından söz eden Yılmaz, Afyonkarahisarlılara ve ülkemize birlik ve beraberliğe, ahlaki değerlere ve İslam’ın kurallarına göre yaşamaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5