Şevki Yılmaz bir kez daha uyardı! İşte İslam Sözleşmesi'nin ilkeleri...

Geçtiğimiz hafta 'İslam Sözleşmesinin İbadi İlkeleri!' başlıklı yazısının devamını getiren ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bir kez daha kritik uyarılarda bulundu.

Şevki Yılmaz bir kez daha uyardı! İşte İslam Sözleşmesi'nin ilkeleri...

Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinden Şevki Yılmaz, her cuma olduğu gibi bu cuma da çok önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu. İslami Sözleşmenin fert, aile ve topluma karşı davranış ölçülerimizi belirleyen Ahlaki İlkelere değinen Yılmaz, tehlikelere karşı da dikkat çeken ifadelerde bulundu.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Geçen haftaki Cuma yazımızda belirtiğimiz İslami Sözleşmenin fert, aile ve topluma karşı davranış ölçülerimizi belirleyen Ahlaki İlkelere gelince;

''Hulk'' kökünden gelen (Ahlak) kavramı kişinin yaratılış karakteri ve özelliğidir!

Ve “Her doğan İslam Fıtratı üzerine doğar!” yani kişinin özünde aslında hep sadakat, dürüstlük, iyilik, merhamet, yardımlaşma gibi güzel ahlaki özellikler vardır!

Aile, Toplum ve Devlet; nesilleri bu güzel ahlak ilkeleriyle yetiştirir veya bu güzel erdemleri kaybettirerek nesilleri ifsad ettirmenin sorumluları olur!

(İslami İlkelere İsyan Âlemi) olarak son iki asırdır bu İslami Ahlak ilkeleri yerine Tanzimat ve Lale Devirlerinde hızla artan ve Devrimlerin ihanetiyle zirveleşen kıyafet yani şekilcilikle ve batılılaşma modalarıyla zamanımızı israf edince sevgi, saygı, sadakat, dürüstlük, maddi ve manevi temizlik gibi Ahlaki değerleri kaybeden bir nesil oluştu!

Biz sadece kötü yola düşmüş eşini aldatanlara veya fuhuş bataklığına düşenlere ahlaksız gözüyle baktık! Ticarette, Siyasette, Yargıda, Bürokrasi de Medya da dolandırıcılığı, yalancılığı, yolsuzluğu, iftirayı gıybeti, yuva yıktırmalarını meslek edinmiş ahlaksız nesilleri de kendimizin yetiştirdiğini unuttuk!

Asırlar önce yaşamış Şair Fuzulinin “Selam verdim, rüşvet değildir deyü almadılar!” diye tarif ettiği ahlaksız bir Nesil!

Büyüğüne saygıyı, küçüğüne sevgiyi kaybeden ahlaksız bir Nesil! Ana babayı evinden alıp huzur evi diye muzur evine gönderebilecek ahlaksız bir nesil!

Bayramlarında bile evin kapısını kapayıp, otellerde geçirecek kadar Misafirperverlikten uzak ahlaksız bir nesil!

Ticaretinde dolandırmayı, sakat malı sağlam satmayı, malı eksik tartmayı-satmayı, mahkemelerinde yalan şahitlikle ve haksız kararlarla mazlumu rüşvet karşılığında ağlatmayı çağdaşlık gören ahlaksız bir nesil!

İlim tahsili için gittiği okulunu terk ederek vatanına, vatandaşına, askerine-polisine silah sıkmak için dağa çıkmayı özgürlük zanneden ahlaksız eşkıya bir nesil!

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5