Şevki Yılmaz, Sakarya'da 28 Şubat'ı anlatacak!

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği, bu akşam Atatürk Spor Salonu'nda 28 Şubat Darbesi'nin yıldönümü programı düzenleyecek. Programa konuşmacı olarak Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz katılacak.

Şevki Yılmaz, Sakarya'da 28 Şubat'ı anlatacak!

Dernek halkla ilişkiler ve basın kurulundan yapılan açıklamada  genel Başkan Ali İnci’nin “ 28 Şubat, 1997'de hükümetin silahlı kuvvetler tarafından istifaya zorlanmasıyla yaşandı. 27 Mart, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerinin aksine, askerler 28 Şubat'ta yönetime bizzat el koymadı.

Bunun yerine medya üzerinden bir savaş verildi. Askerlerin hükümeti görevden zorla almaması da 28 Şubat'ın "post-modern darbe" olarak anılmasına yol açtı. Askerlerin deyimiyle "demokrasiye balans ayarı" yapıldı, başarılı bir algı operasyonuydu, çünkü bütün fatura da o günlerde darbe yapılan insanlara kesildi. 28 Şubat'ta onlarca banka batırıldı, Türkiye milyarlarca dolar zarara uğratıldı.

Gayrı safi milli hasılanın üçte biri buharlaştırıldı. Dönemin kuvvetli ve kudretli bir paşası '28 Şubat bin yıl sürecek' demişti. 28 Şubat bin yıl sürmedi ancak ülkeye verdiği zararlar hala sürüyor.” Şeklindeki demecine yer verildi.

Özel konuk  Şevki Yılmaz

Bu akşam saat 19.00 da başlayacak programda gecenin özel konuğu, 28 Şubat’ın mağdurlarından 20. Dönem milletvekili Şevki Yılmaz olacak. Yılmaz özellikle 28 Şubat sonrasında gelişen karanlık olaylara ışık tutacak.

Program içeriği çok zengin

Programda Adapazarı İHL mehter takımı bir gösteri sunacak, 28 Şubat mağdurlarına özel şild’ ler takdim edilecek. Programın sonunda Umre kurası çekilecek ve 5 izleyici Dernek tarafından ücretsiz olarak Umre ziyaretine gönderilecek. Geceye katılan tüm kişilere kumanya dağıtımı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5