Şevki Yılmaz TÜGVA'lı gençlerle buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) organize ettiği Aksiyon Akademi kampı bu sene, Türkiye'nin 81 ilinden gelen 110 gençle birlikte Tuzla Ömer Halisdemir Gençlik Kampında gerçekleştirildi. Şevki Yılmaz da bu vesileyle TÜGVA'lı gençlerle buluştu.

Şevki Yılmaz TÜGVA'lı gençlerle buluştu

TÜGVA'nın düzenlediği Aksiyon Akademi kampı, kendi alanında deneyimli isimlerin gerçekleştirdiği konferanslarla Tuzla'da gerçekleştirildi.

Kendini din, ahlak, tarih, kültür ve siyaset başlıkları altında belirlenen temel konularda geliştirmek isteyen TÜGVA'lı gençlere yönelik, doğa ortamında bir haftalık kamp olarak tertip edilen seminerde, ders, kitap okuma ve stres atmaya yönelik sosyal aktivite programları organize edildi.

Alanında uzman akademisyen, bürokrat ve özel sektörden konuşmacı katılımcıların bulunduğu kamp TÜGVA tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik, milli ve manevi değerlerin öğretilmesi, milli birlik ve beraberliğin yaşatılması ve kariyer hedefleri çizmede gençlere vizyon katıcı eğitimlerde bulunulması amacıyla düzenlendi.

Kampa tamamı üniversite öğrencisi olan katılımcıların yanı sıra eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Yusuf Kaplan, eski ÖNDER Başkanı Halit Bekiroğlu ve Şevki Yılmaz başta olmak üzere birçok isim konuşmacı olarak katıldı.

Şevki Yılmaz'da “İslam Medeniyetinde Devlet Anlayışı” konulu sohbeti ile Aksiyon Akademi'de gençlere meseleye ilişkin bilgilerini aktardı. Bir katılımcıdan gelen "Dünya nöbetini müslümanların yeniden alması için gerekli olan nedir?" sorusuna Şevki Yılmaz:  "İki maddeden ibarettir; 1- Teşkilatlı olmak 2- Namazı ikame etmek" diyerek yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5