banner30

banner29

Şevki Yılmaz uyardı: 'Sandık hezimeti yaşanır'

Şevki Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi 6284/ genç yaşta evlilik mağdurları ve kadının beyanı ile tutuklananlara yönelik yaşanan toplumsal olaylara sosyal medya hesabından yayımladığı bir mesajla sert eleştiri ve ikazlarda bulundu. Yılmaz, çarpıcı ifadeler kullandı. 'Mazlumların çığlığına feryadına sadece kulak değil gönül verelim! Beddualarını duaya çevirelim' diyen Yılmaz, ayrıca 'Aksi halde bin seçim kanunu değiştirseniz Vallahi ve billahi Sandık hezimetinden, Dünya ve Ahiret felaketlerinden asla kurtulamayız! ' sözleriyle mevcut uygulamaları eleştirdi.

Gündem 31.05.2020, 02:37 01.06.2020, 13:50
Şevki Yılmaz uyardı: 'Sandık hezimeti yaşanır'

Şevki Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi 6284/ genç yaşta evlilik mağdurları ve kadının beyanı ile tutuklananlara yönelik yaşanan toplumsal olaylara sosyal medya hesabından yayımladığı bir mesajla sert eleştirilerde bulundu. Yılmaz çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Yılmaz'ın dikkat çeken o paylaşımı:

Ey Liderler!

Ey Maddi ve Manevi Önderler!

Ve Ey Onlara tabi olan Biz Müslümanlar!

Aşağıdaki Ayeti Kerimelerdeki İlahi ultimatomunda Elçileri Peygamber Efendilerimize torpil etmeyen Allah Size mi Bize mi torpil edecek?!!!!

Tövbe edelim ve ellerimizle yaptığımız İslama İsyan Sözleşmesini ve ona bağlı çıkarılan 6284 vb.( Genç evliliğe ceza, Kadının delilsiz sadece şahidliği, kadına eş değil iş istihdamı tuzağı ve süresiz nafaka gibi ) zulüm yasalarını acilen kaldıralım! İslam Sözleşmesine!”dönelim. Mazlumların çığlığına feryadına sadece kulak değil gönül verelim! Beddualarını duaya çevirelim. Aksi halde bin seçim kanunu değiştirseniz Vallahi ve billahi Sandık hezimetinden, Dünya ve Ahiret felaketlerinden asla kurtulamayız!

İşte Ana Yasamız Kuranı Kerim’in İlahi ihtarlarından bir kaç mesaj! Ya Mesaj! Ya Masaj!

“(Ey Muhammed!) Eğer Biz sana (hak yolda) direnme gücü vermemiş olsaydık, yemin olsun sen de onlara birazcık eğilim gösterecektin! Şâyet —iyi niyetlerle bile olsa— böyle bir şey yapmış olsaydın, o zaman sana hem hayatında, hem de ölümünden sonra kat kat azap tattıracaktık ve seni elimizden kurtaracak bir yardımcı da bulamayacaktın kendine! Ama Allah’ın lütfu sayesinde, zerre kadar taviz vermedin onlara!”( İsra S.74-75 )

“(Ey Muhammed!)Böylece biz Kur’an’ı Arapça dilinde nihâî bir hüküm ve hikmet kaynağı olarak indirdik. Şâyet, sana İlim’den gelen bu kadar gerçekten sonra onların arzu ve isteklerine uyarsan, seni Allah’ın azabından kurtaracak ne bir dost bulabilirsin, ne de bir koruyucu.” ( Rad S.14 )

“(Ey Muhammed!) Gerçi sen,Kitap verilenlere bütün delilleri ve mûcizeleri göstermiş olsan bile, yine de inkârda diretir, senin kıblene yönelmezler. O hâlde, bâtılda direnen bu inkârcılar karşısında, sen de Hak yolda azimle sebat gösterecek, onların kıblesine asla yönelmeyeceksin. Zaten onlar da, birbirlerinin kıblesine yönelmezler. Zira her birinin kıblesi, aslında kendi çıkarlarından, arzu ve heveslerinden başka bir şey değildir. (Ey Peygamber!)Sana bu Kur’an aracılığıyla gerçek ilim geldikten sonra, yine de onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, yemin olsun ki, o takdirde sen de zâlimlerden biri olursun! Ve bu durumda, kendini Allah’ın gazâbından kurtaracak ne bir dost bulabilirsin, ne de bir yardımcı! “( Bakara S.145 )

Yorumlar (1)
Ahmet YAHYA 1 yıl önce
Sağırlar duyar mı?
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?