banner30

banner29

Seyyid Muhammed Usta Hakk'a yürüdü

Kadiri Şeyhi Seyyid Muhammed Usta dün İstanbul Samatya Hastanesi'nde 90 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi bugün Merkez Efendi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gündem 21.05.2020, 18:25
Seyyid Muhammed Usta Hakk'a yürüdü

Kadiri geleneğinin son temsilcisi Seyyid Muhammed Usta bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Samatya Hastanesi'nde dün 90 yaşında hayatını kaybetti. Solunum yetmezliği nedeniyle gözetim altında tutulan Seyyid Muhammed Usta'nın cenazesi Samatya Hastanesi'nden alınarak Merkez Efendi Camii'ne getirildi.

Soyu Peygamberi Efendimize dayanan Kadiri Geleneği'nin Muhammedi Kolu şeyhi Seyyid Muhammed Usta'nın 20 Mayıs gecesi vefatı, sevenlerini derin üzüntü içinde bıraktı. Bugün öğle namazını müteakip İstanbul Merkez Efendi'de kılınacak cenaze namazının ardından Merkez Efendi Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Cenazesi Merkez Efendi kabristanına defnedilen Muhammed Usta için dualar dillerden düşmedi, gözyaşları sel oldu. 

Arkasında ilim irşat tevhid ve hizmet yolunda pek çok sevenini bir de yazdığı kitaplarını bıraktı, kalplere hüznünü bıraktı. Alimleri yeri kolay doldurulmaz, Hele  mübarek peygamberimizin soyundan gelen Altın Silsileden ise hayatını hizmet ve davaya adayarak irşat, edep ve terbiye faaliyetini hiç bırakmamış ise yerde insanlar gökte melekler onu dua ve zikirle anar. Muhammed Usta efendi sevenlerini ve çağları aşan tevhid davetini kendinden sonrakilere ve müdavimlerine bırakıp çok sevdiği Cenabı Rabbül aleminin huzuruna vardı. Biz geride kalanlar ise sözlerine emir ve tavsiyelerine daha bir kulak vermek kaldı. Efendibaba Muhammed Usta (k.s.) hayatı.  

Seyyid Muhammed Usta kimdir?      
                                                 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?