banner30

banner29

Siirt'te şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem için taziye mesajları

Bakanlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve siyasi parti temsilcileri, Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem için taziye dileklerini iletti.

Gündem 09.04.2021, 22:28 09.04.2021, 23:17
Siirt'te şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem için taziye mesajları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Eren-6 Operasyonu kapsamında Siirt Eruh'ta çıkan çatışmada şehit düşen kahraman jandarmamız Erkan Erdem'e Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim şehidimizin makamını ali eylesin, başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından, "Siirt Eruh’ta kahraman Mehmetçiğimizin sürdürdüğü terör operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem’e Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." paylaşımında bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından "Siirt'in Eruh ilçesinde hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." mesajını paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından, "Siirt Eruh’ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuşumuz Erkan Erdem’e yüce Allah'tan rahmet, ailemize sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabından, şunları kaydetti:

"Siirt Eruh'ta Eren-6 Operasyonu'nda teröristlerle girilen çatışmada şehit olan kahraman askerimiz Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Hain terör örgütü PKK'nın kökünü en kısa sürede kazıyacağız. Terörün içerideki ve dışarıdaki destekçilerinden de aziz şehitlerimizin hesabını tek tek soracağız. Milletimizin desteği ve duasıyla terör örgütleriyle olan mücadelemiz kararlılıkla sürecektir."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından, "Hain terör örgütü PKK’nın Siirt Eruh'ta şehit ettiği kahraman askerimiz Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak." paylaşımında bulundu.

- Siyasi parti liderlerinden taziye

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sosyal medya paylaşımında, "Siirt'ten gelen acı haber yüreğimizi dağladı. Hain terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmedimiz Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem'e Allah'tan rahmet, şehidimizin ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, sosyal medya hesaplarından Jandarma Uzman Çavuş Erkan Erdem'e Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı mesajı yayımladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da şehit uzman çavuşa Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?