banner29

Şimdi saltanat tartışılıyor

Hollanda'da ölen DHKP-C'nin lideri Dursun Karataş'ın ölümünden sonra örgütün başına kimin geçeceği tartışmaları başladı.

Gündem 15.08.2008, 01:18 09.01.2020, 17:05
Şimdi saltanat tartışılıyor

Terör örgütünün yönetici kadrosundan Aslan Tayfun Özkök ile Musa Asoğlu arasında "baş olma çekişmesi" yaşandığı iddia edildi.

İÇ ÇATIŞMA ÇIKAR

"Eski tutumu savunduğu" ifade edilen Aslan Tayfun Özkök ile "farklı görüşte" olduğu kaydedilen Musa Asoğlu arasındaki çekişmenin örgütte iç çatışmaya da yol açabileceği öne sürüldü. Öte yandan, örgütteki "baş olma çekişmesi" nde Faruk Ereren ve Zerrin Sarı'nın da isimlerinin geçtiği iddia edildi.

Aslan Tayfun Özkök ile Faruk Ereren'in Dursun Karataş'ın ağır hastalığı döneminde fiilen karar aldıkları; Zerrin Sarı'nın ise Karataş ile duygusal bağları olduğu öne sürüldü. Terör örgütünde 1990'lı yıllarda Bedri Yağan ile Dursun Karataş arasında yaşanan çekişmede çok sayıda örgüt mensubu yaşamını yitirmişti. Karataş bu hareketi darbe olarak nitelendirmişti.

KARATAŞ BUGÜN TOPRAĞA VERİLİYOR

Dursun Karataş'ın cenazesi ailesinin isteği üzerine dün İstanbul'a getirildi. Karataş'ın cenazesinin bugün Gazii Mahallesi’ndeki Yeşil Cami'de öğle namazının ardından Gazi Mezarlığı'nda toprağa verileceğini öğrenildi. Öte yandan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Karataş'ın parmak izinin alınmasını istemesi nedeniyle kargo terminalindeki işlemler uzadı. Yaklaşık 3 saat Atatürk Havalimanı Kargo terminalinde bekleyen Karataş'ın cenazesi ailesine teslim edildi.

İSTANBUL'DA 15 AĞUSTOS ALARMI

İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü PKK'ın ilk silahlı eylem tarihi olan 15 Ağustos 1984'ün yıl dönümünde, İstanbul'da özellikle siyasi bir yerde kanlı saldırı hazırlığında olduğu istihbaratını aldı.

Örgütün kanlı eylem işini Güngören saldırısı ve Selimiye Kışlası'na havanlı saldırı düzenleyen gruba havale ettiğini belirledi. Bunun üzerine ekipler harekete geçti. Ayrıca DHKP-C lideri Dursun Karataş'ın Gazimahallesi'ndeki en az 2 bin kişi katılacak olması ve son olarak İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat'ın Sultanahmet Camii'nde Cuma Namazı kılacak olması nedeniyle İstanbul polisine 15 Ağustos alarmı verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?