banner5

banner29

Siri bile anladı! 'İsrail Cumhurbaşkanı kimdir?' sorusuna bakın nasıl cevap verdi

Apple’ın sesli asistanı Siri'nin kendisine sorulan "İsrail’in cumhurbaşkanı kimdir?" sorusuna verdiği yanıt dünya gündemine bomba gibi düştü.

Gündem 20.01.2020, 12:09 20.01.2020, 15:25

Apple’ın sesli asistanı Siri, kendisine yöneltilen "İsrail’in cumhurbaşkanı kimdir?" sorusuna, "Siyonist işgalci devletin cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’dir" diye cevap verdi. Konuyla ilgili kayıtlar sosyal medyada dolaşıma girince Apple harekete geçmek durumunda kaldı.

Teknoloji devi Apple’ın sesli asistanı Siri, bir kullanıcının kendisine yönelttiği “İsrail’in cumhurbaşkanı kimdir?” sorusuna verdiği yanıt, şirketin başını ağrıttı.

Sosyal medyada dolaşıma giren videolarda, Siri’nin bu soruya, “Siyonist işgalci devletin cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’dir.” yanıtını verdiği anlaşıldı.

Kimi sosyal medya kullanıcıları Apple’a kin kusarken, kimileri ise Apple’ın bu tarz sorularda kaynak olarak kullandığı Vikipedi’yi suçladı.

Olayın büyümesinin ardından harekete geçen Apple, kısa süren sonra Siri'nin bu soruya "İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'dir." diye yanıt vermesini sağladı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?