Sivas'taki o caddeye 'Şehit Muhammed Mursi' ismi verildi

Sivas Belediyesi tarafından belediye meclisine sunulan İstiklal Caddesi'nin adının "Şehit Muhammed Mursi Caddesi" olarak değiştirilmesi teklifi meclisten geçti. Alınan kararın onaylanması için valilik makamına gönderildi.

Sivas'taki o caddeye 'Şehit Muhammed Mursi' ismi verildi

50 yıllık Sivas İstiklal Caddesi'ne, yargılandığı mahkeme salonunda ölen Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin adının verilmesine karar verildi. Belediye Meclisinin aldığı karar, onaylanması için valiliğe gönderildi.

ŞEHİT MUHAMMED MURSİ CADDESİ

AK Partili Sivas Belediyesinde meclis üyesi olan Erhak Çınar tarafından, belediye meclisine İstiklal Caddesi'nin isminin "Şehit Muhammed Mursi" olarak değiştirilmesi teklifi getirildi. Toplanan belediye meclisinde de bu teklif oylanıp kabul edildi.

CHP'Lİ STK KARŞI ÇIKTI

Alınan bu karar onaylanması için de Sivas Valiliği'ne gönderildi. Karara Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak, kararı yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

MECLİS ÜYESİ PROVOKASYONA DİKKAT ÇEKTİ

Caddenin isminin değiştirilmesi teklifini belediye meclisine sunan AK Partili Meclis Üyesi Erhak Çınar yaptığı açıklamada, "Sivas'ta bu zamana kadar onlarca cadde ve sokak ismi değiştirdik. Bu karar da onlardan biri. Kurtuluş Savaşına vurgu yapılarak olay çarpıtılıyor. Alınan bu karar ise yasa gereği onaylanması için valiliğe gönderildi. Valilik onayı sonrası, 'İstiklal Caddesi' yazılı pano kaldırılıp yerine 'Şehit Muhammed Mursi' yazılı yeni pano konulacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5