banner29

Skandal 'Abdullah Öcalan' kararına çok sert tepki: Utanç verici!

İtalya'nın Fossalto Belediyesi tarafından PKK terör ötgütünün elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan'a 'fahri hemşehrilik' verilmesine Dışişleri Bakanlığı çok sert tepki gösterdi.

Gündem 06.03.2020, 11:35
Skandal 'Abdullah Öcalan' kararına çok sert tepki: Utanç verici!

İtalya'nın Fossalto Belediyesi’nce teröristbaşı Abdullah Öcalan'a 'fahri hemşehrilik' verilmesine Türkiye'den çok sert tepki geldi.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"İtalya’nın Fossalto Belediyesi’nce teröristbaşı Abdullah Öcalan’a fahri hemşehrilik verilmiş olması bu caninin işlediği ağır insanlık suçlarını görmezden gelen utanç verici bir gelişmedir.

40 bini aşkın masum insanın katledilmesinden sorumlu, uyuşturucu ve insan ticareti, kara para aklama, çocuk kaçırma ve diğer örgütlü suçlarda kabarık bir sicile sahip olan, AB terör örgütleri listesinde kayıtlı PKK’nın ve elebaşının meşrulaştırılması girişimleri beyhudedir. Ayrıca teörizmle mücadelede uluslararası işbirliği ruhuna tamamen aykırıdır.

İtalya’da bazı yerel yönetimlerin benzer kararlarının son örneğini teşkil eden bu girişim ve bundan sonra olabilecek benzer girişimlere karşı İtalyan makamlarından terör örgütüne karşı mücadelede işbirliği beklentimizi bir kez daha ifade ediyoruz."

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Abdullah Öçalan Katilerin Başçısı Siz Kimsiniz Ki Görüşler Müzakireler İsteyirsiniz Dövletden Yoksa Çebhe İle Anlaşıp Yeni Oyun Oynamağ İsteyirsiniz Tıpki Belediye Seçkilerinde Olduğu Gibi Türk Halkında İyi Bir İş Olduğda Çebhe Kötü Bir Oyun Oynayıp İktiyarı İnsanların Gözünden Düşürür Özlerin Melek Gibi Aparılar İblisde Şu Oyunu Oynayır Çebhede İnsanlarda İblise Aldanır
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?