banner29

Skandal kuaför olayının ardından parti karıştı! 'Yemin ederim onu boşardım'

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin kuaför skandalının ardından parti karıştı. Olaylar sonrası Ankara'ya giden Battal İlgezdi, yaşananların anlatıldığı gibi olmadığını savunarak, "Öyle olsa tersini yapardım, yemin ederim boşardım" dedi.

Gündem 15.01.2020, 13:08
Skandal kuaför olayının ardından parti karıştı! 'Yemin ederim onu boşardım'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin eşinin belediye başkanı olduğu Ataşehir'deki bir kuaförde yaşadığı 'manikür' kavgası CHP'yi karıştırdı. Olaylar sonrası Ankara'ya giden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaşananların anlatıldığı gibi olmadığını belirterek, "Öyle olsa tersini yapardım, yemin ederim boşardım" ifadelerini kullandı.

CHP milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin, eşinin belediye başkanı olduğu Ataşehir’de gittiği bir kuaförde yaşadığı olay sonrası dükkânın mühürlendiği gündeme gelmişti.

İddiaya göre; Gamze Akkuş İlgezdi, kuaförede kendisine manikür yapan çalışanın başkasına hizmet verdiğini görünce sinirlendi. Kuaför olayın büyümemesi için diğer müşteriye bakan elemanı İlgezdi’ye yönlendirdi. Olaya sinirlenen müşteri İlgezdi’ye “Sizin siyasi kimliğiniz bizi ilgilendirmiyor, bizi mağdur etmeye hakkınız yok” dedi. Öfkelenen İlgezdi apar topar kuaförden çıktı. Olayın ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, söz konusu kuaförü kapattı.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, “Bu kadar basit bir mesele yüzünden bana yüklenilmesini anlamıyorum” derken, başkan eşi Battal İlgezdi, “Şikâyet CİMER’den geldi, gereğini yaptık” iddiasını ortaya atmıştı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile konuya ilişkin telefonda yaptığı görüşmeyi aktardı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi vermek üzere Ankara’ya gelmiş” diyen Abdulkadir Selvi şunları yazdı:

“Kuaför haberinin çıktığını Gamze Hanım’ın ‘Allah belanı versin, bu ne rezalet!’ diye çıkıştığı telefonu üzerine öğrenmiş. ‘Gamze haberim yok’ demiş, o gün 30-40 işyerine tutanak tutulduğunu söylemiş. Ama belli ki öfkesini dindirememiş.

‘O çocukları ben uyardım’ diyor. Kuaförün asmakat çıktığı için şikâyet nedeniyle 2014 yılında da ruhsatının iptal edildiğini ancak asma katı yıkınca ruhsatının tekrar verildiğini, 2019’da asma kat yapmaları üzerine yeniden şikâyet edildiklerini, tutanağın o nedenle tutulduğunu söylüyor. 1 yıl önce kuaförde eşiyle tartışan kadının asıl kendisiyle sorunu olduğunu söylüyor. Ben işin o tarafını bilmiyorum. Zaten ilgili de değilim. O nedenle Battal İlgezdi, ‘Öyle olsa tersini yapardım, yemin ederim boşardım’ deyince ‘Aman başkan, orada dur, her şey gelir geçer, önemli olan aile mutluluğu’ deme gereği duydum.

Sizce de öyle değil mi?”

KAYNAK: YENİ AKİT

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?