banner29

Sol medya Yerli otomobili böyle gördü! Yine eleştirdiler!

Türkiye'nin 100 yıllık hayali olan ve yarın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Osman Gazi Köprüsü'nde ilk sürüşünü gerçekleştireceği Yerli Otomobil hakkında paylaşılan görseller bütün vatandaşları heyecenlandırıyor. Vatandaşlar aynı şekilde yarınki ilk sürüşü de heyecanla bekliyor. Ama Türkiye'deki muhalif basın unsurlarında ise durum hiçte öyle gözükmüyor. İşte muhalif gazetelerin 'Yerli Otomobili aşağılamaya çalıştığı bazı haberler...

Gündem 26.12.2019, 20:06 26.12.2019, 20:39
Sol medya Yerli otomobili böyle gördü! Yine eleştirdiler!

Dünyanın hiçbir yerinde rastlayamayacağınız tarzdan bir milli muhalefete sahip olan Türkiye'de, Yerli Otomobil de yumuşak biçimde eleştirildi.

BİRGÜN,  BAŞLATMA TUŞUNA TAKILDI!

her alanda İktidarın ellerinde olmadığı için Türkiye'yi sert biçimde eleştiren Birgün Gazetesi, Yerli otomobilin çalıştırma tuşunun İngilizce olmasına takıldı.

HALK TV, BİRGÜN'DEN KOPYALA/YAPIŞTIR YAPMIŞ!

Baykal'a ait olan ve İmamoğlu'na yakın bir CHP'li iş adamının talip olduğu Halk TV de Yerli Otomobilin düğmesine takıldı.

SİLÜET PAYLAŞIMINA RÖNTGEN DİYEREK DALGA GEÇMEYE ÇALIŞTI!

T24 haber sitesi ise Yerli Otomobilin hepsi Türk Vatandaşı olan mühendislerin prototip çalışmalarını İtalya'da yürütmelerini 'İtalya'dan ithal' havasıyla anlatmaya çalışması ise basit bir algı operasyonu olarak kendisini belli etti. Aynı zamanda Yerli Otonun elektrikli olduğunu öne çıkaran paylaşımdaki silüet fotoğrafını 'Röntgen' diyerek aşağı göstermek istedi.

soL HABER SOLAKLIK YAPTI!

Yerli otomobilin İtalya'da yapılan prototip çalışmalarından hiç bahsetmeyerek yalan söylemeyi tercih eden soL Haber, Yerli Otobobili sanki İtalya'dan ithal gibi tanıtması, algıda ne seviyede olduğunu göstermiş oldu!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?