banner29

Son Dakika | Cumhurbaşkanı açıkladı! 2 milyon haneye ulaştırıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri ve bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri, kabine toplantısının hemen ardından açıkladı.

Gündem 06.04.2020, 19:22 06.04.2020, 19:31
Son Dakika | Cumhurbaşkanı açıkladı! 2 milyon haneye ulaştırıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu.

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

Düşük gelirli 2 milyon 100 binin üzerindeki haneye 1 bin lira yardımda bulunduk. 2 milyon 300 bin haneye daha yardımda bulunacağız. Şu ana kadar Milli Dayanışma Kampanyasına destek 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.

İHRACATÇILARA BÜYÜK DESTEK

İhracat yapan firmalara destek verdiklerini belirten Erdoğan, "İhracatçılar stok finansman desteği vererek üretimlerini sürdürmelerini teşvik ediyoruz." dedi.

PANDEMİ HASTANELERİ 45 GÜN İÇERİSİNDE BİTİRİLECEK

Koronavirüs hastalarının tedavisi ile ilgili yapılacak olan çalışmalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da iki dev hastanenin 45 gün içinde hizmete sokulacağı belirtti.

Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de hastane yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz. Buraları halkımıza sunacağız. Bizi yakından ilgilendirdiği için Avrupa ve ABD'deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?