banner30

banner29

Soner Yalçın'dan Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer'e iftira!

Soner Yalçın, Hz. Ebubekir ile Hz. Ömer'in Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) suikast düzenlediği iftirasını bir kez daha öne attı. İlahiyatçı Doç Dr. İbrahim Tüfekçi, Soner Yalçın'ın kaynak olarak gösterdiği El Muhalla kitabındaki ifadeleri paylaştı ve "Eserin Arapçasına bakıyorum. Bu iddia külliyen yalandır diyor" ifadelerini kullandı.

Gündem 10.09.2019, 13:00 10.09.2019, 15:23
Soner Yalçın'dan Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer'e iftira!

Soner Yalçın, El Muhalla kitabındaki ifadeleri kaynak göstererek Hz. Ömer ve Hz. Ebubekir'e iftirada bulundu.

İKİ BÜYÜK SAHABEYE İFTİRA

"Erdoğan’ın sırları" başlıklı yazısında Soner Yalçın, her savaşta ve gazvede canını Resullah'ın uğruna feda edecek kadar çok seven sahabelerden Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer'e iftira etti. 

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu örneği üzerinden iftiraya kalkışan ve Müslümanları iktidar hırsıyla suçlayan Soner Yalçın, halife olabilmek için Hz. Ebubekir (r.a.) ve Hz. Ömer'in (r.a.) Peygamber Efendimiz'e (a.s.m) suikast düzenlediklerini söyledi.

"İSLAMA ÇAMUR ATMAK"

Kaynak olarak İbn Hazm'ın İslam hukuku “el Muhalla” kitabının 11. cildini gösteren ancak kurguladığı çirkin iftirasında kendi kendini yalanlayan Yalçın, Peygamberimiz'in o isimleri sadece Hz. Huzefye'ye söylediğini ve Hz Huzeyfe'nin de kimseye söylemeyip sır olarak kaldığını ifade etmesine rağmen, suikast girişimi üzerinden Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer'i hedef aldı. Bu alçak fitnenin asıl amacı, "İslam'a çamur atmak" olarak değerlendirildi.

AÇIKLAMADILARSA SEN NERDEN BİLİYORSUN?

Tebük Seferi dönüşü Hz Peygaber'e saldırıldığını, saldıranları sadece Hz Huzeyfe'ye söylediğini ve bu olayın faillerinin asırlardır sır olarak kaldığını yazan Soner Yalçın, "Hz. Muhammet suikastçilerin adını açıklamadı. Yorumcular bin yıldır, bin bir iddia ileri sürdü. (...) Hüzeyfe de açıklamadı isimleri." ifadesinde bulundu.

ASIL DERDİ FİTNE

Kahinliğe soyunan Soner Yalçın'ın aynı yazısında 'sır' olarak kaldığını söylediği suikastin failleri olarak iki büyük Halife'yi hedef göstermesi, "asıl derdi  fitne çıkarmak" şeklinde yorumlandı.

GÖSTERDİĞİ KAYNAKTA "KÜLLİYEN YALANDIR" DİYOR

İlahiyatçı Doç. Dr. İbrahim Tüfekçi, sosyal medya hesabından Soner Yalçın'ın iftirasını boşa çıkaran bir açıklamada bulundu.

Soner Yalçın'ın iftira operasyonunu deşifre eden Tüfekçi, "Sözcü'den Soner Yalçın "Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer, Tebük seferi dönüşünde Hz. Muhammed'e (sav) suikast girişiminde bulundu" diyor ve kaynak olarak da İbn Hazm'ın el-Muhallâ isimli eserini gösteriyor. Eserin Arapçasına bakıyorum. Bu iddia külliyen yalandır diyor. (XII, 160)" dedi.

Tüfekçi kaynaktaki ifadeyi de paylaşarak yalan olduğunu ifade etti.

BİR TEPKİ DE HATEMİ'DEN

Tıp Profesörü Hüsrev Hatemi de Soner Yalçın'a tepki gösterdi. İbrahim Tüfekçi'nin açıklamasına cevap veren Hatemi, "Bu rivayet bu ay başladı.Çok ahlaksızca ve çok tehlikeli bir iftira ,Sünni ve Şiilerin arasını fiştekleyerek açıyorlar.Şimdi de Sünnileri "böyle de din mi olur"ruh haline getirerek Türk milletini başı kesilmiş tavuk gibi çırpınır hâlde görmek istiyorlar.Diyanet bugün için var." dedi.

Tüfekçi ise Hatemi'ye "Evet hocam. Kaynak da verince insan afallıyor. Kaynağa bakıyoruz. İddia yalan." cevabını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?