Soylu'dan Acun'a yardım cevabı! 'Geçmiş alışkanlıklardan kalan...'

Elazığ'daki son durumla ilgili basın toplantısında konuşan İçişleri Bakan Soylu, kendisinden toplanan yardımların depremzedeler için kullanılmasını isteyen Acun Ilıcalı'ya cevap verdi. Soylu, "Buraya gelen bütün yardımlar ve bağışlar itinayla dağıtılmaktadır. Yani geçmiş alışkanlıklardan kalan "Acaba ne olacak" sorusu Elazığ ve Malatya üzerinde speküle edilmesi bizi üzer." dedi.

Soylu'dan Acun'a yardım cevabı! 'Geçmiş alışkanlıklardan kalan...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elazığ Valiliğinde basın toplantısı düzenledi.

'DEPREMZEDELER İÇİN KULLANILSIN'

Geçtiğimiz günlerde televizyon kanalında yardım kampanyası düzenleyen Acun Ilıcalı, Soylu'yu telefon bağlantısı ile yayına bağlayarak, toplanan bağışların sadece depremden etkilenen vatandaşları için kullanılmasını istemişti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Soylu, Acun Ilıcalı'ya cevap niteliğinde sözler sarf etti.

"BÜTÜN MİLLETİMİZ RAHAT OLSUN"

Soylu, toplanan yardımlarla ilgili olarak "Bütün milletimiz rahat olsun. Buraya gelen bütün yardımlar ve bağışlar itinayla, hakkaniyet ölçüsü içerisinde dağıtılmaktadır. Yani geçmiş alışkanlıklardan kalan "Acaba ne olacak" sorusu Elazığ ve Malatya üzerinde speküle edilmesi bizi üzer. Burada yüce bir gönüllü ordusu var, Elazığlılar, Malatyalılar bu konuda çok güçlü bir iradeye sahipler." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5