Soylu'dan Akşener'in o sözlerine sert tepki!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e mülakat vererek, her gün bir arkadaşın kıyma makinesine atıldığını iddia etti. Bu cümlelere tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1960'taki "Cesetler, yem makinalarında kıyılıp toz haline getirilmiş" manşeti ile Sözcü'nün bugünkü manşetini paylaşarak, "Kıyma makinasına koyulan öğrenciler. Yalanlar, iftiralar... Haysiyet gözetmediler. Vicdan gözetmediler. Bir Başbakan asıldı! Meral Hanım, keşke o talihsiz cümleyi etmeseydiniz..." ifadelerini kullandı.

Soylu'dan Akşener'in o sözlerine sert tepki!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü yazarı Saygı Öztürk'ün Trabzon ile ilgili bir yazısına tepki göstermiş ve "Seni Türkiye'nin tüm namuslu insanlarına şikâyet ediyorum" demişti.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Sözcü Gazetesi'nden yine Saygı Öztürk bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile gerçekleştirdiği mülakatı yayınladı. Akşener, bu mülakatta bazı çevrelerin hemen her gün tehdit, iftira ve hakaretleriyle karşı karşıya kalındığını öne sürerek bunları takip etmekte bile zorlanır hale gelindiğini ve her gün bir arkadaşın kıyma makinesine atıldığını ileri sürdü.

Bakan Soylu'dan tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Sözcü Gazetesi'ndeki sözleri ile ilgili paylaşım yaptı. Soylu, Akşam Gazetesi'nin 1960 yılına ait "Cesetler, yem makinalarında kıyılıp toz haline getirilmiş" manşeti ile Sözcü Gazetesi'nin 20 Haziran 2020 tarihli "Her gün bir arkadaşı kıyma makinesine atıyorlar" başlıklı gazete manşetlerini paylaştı. Soylu tweetinde şu cümleleri kullandı:

"Bebek davası. Don davası. Kıyma makinasına koyulan öğrenciler. Yalanlar, iftiralar... Haysiyet gözetmediler. Vicdan gözetmediler. Bir Başbakan asıldı! Meral Hanım, keşke o talihsiz cümleyi etmeseydiniz... Telafisi yok maalesef hem de bir kadının namusuna iftira atana..."

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 hafta Önce

DÜNYADA ONCA AÇLIKTAN ÖLEN İNSAN VARKEN BUNU MU YAYINLADINIZ...

sanane
sanane - 2 hafta Önce

NEYLE OYNİCAZ LAN

Sabit çakmak
Sabit çakmak - 2 hafta Önce

Merak hnm sahibinin sözcülügünü yapıyor 60 yılda maalesef o cenahta degişen sadece isimler. Çok yazık meral hnm saygısız öztürk hem cinsinize hakaret ederken nerdeydiniz

SIRADAKİ HABER

banner5