Soylu, Koç Holding'e cevap verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması gündemde. Bakan Soylu, CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu'nun Koç Grubu'na ait uçakla seyahat ettiğini söyledi. Koç Grubundan bir cevap geldi. İçişleri Bakanı Soylu ise cevap niteliğinde bir paylaşım yaptı. İşte Süleyman Soylu'nun Koç Grubu tweeti

Soylu, Koç Holding'e cevap verdi!

Süleyman Soylu'nun Koç Grubu tweeti! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması gündemde konuşuluyor. Bakan Soylu CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun Koç Grubu'na ait uçakla seyahat ettiğini açıkladı. Koç Grubundan bir cevap geldi.İçişleri Bakanı Soylu ise devamında bir paylaşım yaptı. İşte Süleyman Soylu'nun Koç Grubu tweeti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun Koç Grubu'na ait uçakla seyahat ettiğini açıkladı.

Bakan Süleyman Soylu, "Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim'deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar" dedi.

Soylu'nun bu açıklamalarına bugün Koç Holding A.Ş.'den yanıt geldi. Kamuoyunda Ekrem İmamoğlu'na verdikleri destekle bilinen şirketin, "Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir." ifadesini kullanması dikkat çekti.

Ayrıca Koç Grubu, "Soylu’nun açıklamaları talihsiz" ifadelerini kullanarak, Ekrem İmamoğlu’nun uçağı kendi şirketlerinden profesyonel iş çalışma prensiplerine uygun şekilde kiraladığını duyurdu.

Açıklamada, "Müşterilerimizin ticari sır niteliği taşıyan bilgilerine duyduğumuz saygıyla, daha fazla detay paylaşmayı iş ahlakımıza uygun bulmuyoruz. Oluşan mevcut gündem itibariyle bu durumu izah ediyor olmaktan ötürü de hicap duyuyoruz." ifadelerine de yer verildi.

İşte o kamuoyu açıklaması;

"Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 19 Mayıs’ta Samsun, 4-5 Haziran’da Trabzon ve Ordu seyahatlerinde şirketimiz Setair uçakları ile yolculuklarını gerçekleştirmiş olmasına ilişkin son birkaç gündür sosyal medya üzerinden yayılan iftiraların, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip etmekteyiz.

Havacılık sektöründe 1990’dan bu yana hizmet veren şirketimiz Setair, ticari bir işletmedir. Bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da aralarında bulunduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye uçakları ve helikopterleri ile havacılık hizmeti sunmuş, çeşitli uçuşlarda devlet erkânımızı da ağırlamıştır. Ayrıca geçmişte olduğu gibi bugün de seçim dönemlerinde siyasi parti temsilcileri tarafından Setair ve Setair gibi özel havacılık şirketlerinin araçlarının kiralandığı da bilinen bir gerçektir.

Sayın İmamoğlu’nun bahse konu olan uçuşları da bu kapsamda olup, havacılık sektöründe tanınan iki aracı şirket vasıtasıyla Setair’e ulaşmış, faturaları kesilerek uçuşlar öncesinde tahsilatları gerçekleşmiştir. İlaveten Sayın Binali Yıldırım da 3 Mart’ta Setair’den kiralanan helikopter ile yolculuğunu tercih ettiğini bu vesileyle ifade etmek isteriz.

Müşterilerimizin ticari sır niteliği taşıyan bilgilerine duyduğumuz saygıyla, daha fazla detay paylaşmayı iş ahlakımıza uygun bulmuyoruz. Oluşan mevcut gündem itibariyle bu durumu izah ediyor olmaktan ötürü de hicap duyuyoruz.

Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir Topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz.

Saygılarımızla,
Koç Holding A.Ş."

Koç Holding'in bu açıklaması sonrası Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Koç Holding'e cevap verdi.

Bakan Soylu berber koltuğunda çektirdiği bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda;

"Ben tıraşımı Yunanistan’da olmam Türkiye’de, Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde, Kahtalı Mahmut Usta’da olurum
Sizin talihsizliklerinizi iyi biliriz
Bildiğimizi de bilirsiniz... @kocholding"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5