"Sözcü lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor!"

Yılmaz Özdil'in "Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu." sözlerine Cumburbaşkanı'ndan "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" çıkışı gelmişti. Özdil Sözcü'deki köşesinde hem Erdoğan'a yanıt verdi hem de gazetesini eleştirdi. "Erdoğan'ı bira içmeye zorlamadım, teklif var ısrar yok" diyen Özdil "Gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor… " ifadelerini kullandı.

"Sözcü lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor!"

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, kendisine yönelik olarak "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

"TEKLİF VAR ISRAR YOK"
Özdil, "Bir bira" başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözleri için "Birincisi içmeye zorlamadım, teklif var, ısrar yok. " diye yazdı.

SÖZCÜ'YE TEPKİ
Özdil, söz konusu ifadesi nedeniyle birkaç gündür sosyal medyada linç edildiğini öne sürerek Sözcü'ye tepki gösterdi.
"Kendi gazetem Sözcü bunlarla alakalı tek kelime yazmadı. Tam sayfa medya köşesi olmasına rağmen çıt çıkarmadı. Dünyada hangi gazete, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından kendi yazarına 'faşistin dik alası' denilmesini haber yapmaz?" dedi.

"KILINI KIPIRDATMIYOR"
"Kendi gazetemizi, yazarlarımızı, çalışanlarımızı savunmak için hayatımızı ortaya koyuyoruz, kendi gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor… "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5